İstemediğim staj yerine gidiyorum

ayberkmv1

Decapat
Daha fazla  
11. sınıfım yaz stajım var normalde otomotiv fabrikasında çalışacaktım yer kalmadığı için başka yer arıyordum geçen senede yarısını yapmıştım ve gittiğim yeri çok beğenmemiştim ama güzeldi. Bu sene fabrikaya gitmek istediğim için orayı düşünmüyordum otomativ firması olmayınca arkadaşımın gittiği yere gideyim dedim ve iş yerine gittik normalde sadece staj için gidicektim eğer beğenirsem devam da edecektim ama babam sağ olsun gelir tarzından şeyler söyledi. Arkadaşım hafta sonları da gidiyordu gelecek mi diye sordu yine gelir dedi sonrasında kaşe imzayı staj kağıdıma attı sonrasında arkadaşımla iş yerinin diğer yerine girdik bana göstermek için girdiğim an direkt olarak hayatımın en kötü kararını yaptığımı anladım. 2 tane CNC makine var ve işi bilen 1 kişi var direkt olarak aklımdan nasıl kurtulurum düşüncesi gelmeye başladı iş yerinden çıktık arkadaşımla gidiyoruz ama ben istemiyorum. Sonrasında ne kadar aldığını sordum günlük 150 dedi bende yuh dedim eski gittiğim yerde 5'ten 8'e kadar mesaiye kalınca 100 TL alıyorduk dedim o da sanayide veren yok dedi. Ben gelemem bazı günler işim var dedim ufaktan istemediğimi belli etmeye çalıştım staj kağıdın atarım gibisinden şeyler söylediğim oldu (konu içinde oldu bunlar) o da hoca başka vermez dedi. Bende verir dedim sonrasında ayrıldık ve ben gram gitmek istemiyorum geçen sene gittiğim yerde 10 tane CNC makine vardı ve iyiydi. Eğer istediğim yere gitseydim orasıda kötü gelirdi ama şu an zorla yazıldığım yerden daha iyi olduğu kesin, staj kağıdımı hocaya vermedim yarın bir şekil yeni kağıt alıp eski yerime gitmek istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum. Yani biraz gerginim annem sadece staj günleri gidersin dedi ama adam beni bu hafta cumartesiden bekliyor ve gitmezsem staj zamanı pek güzel davranılmayacak ve çoğu işi bana yüklüceklerini düşünüyorum. Yöneten kişiler bayağı gevşek insanlar o yüzden eminim böyle olacağına sonuca varırsak hocaya söyleceğim şeyler var ama eğer vermezse ne yapacağımı düşünüyorum. Stajımı yakabilirim seneye tekrar yaparım 25 gün ama stajımı da yakmak istemiyorum. Sizce hoca verir mi veya böyle bir şey yaşayan var mı? Saatlerdir çok gerginim ve ne yapacağımı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı