İşten çıkmak için imza atmak zorunlu mu?

umuskaal

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen3 7320U
8Gbram
256gb Depolama
AMD Radeon Grapich 512mbvram
Merhaba arkadaşlar. Pizzacida çalışıyorum tekim daha başlayalı 2 ay olacak bu ayın sonunda sigortam var. SGK'den yaşım 17 fakat her hafta cuma günü 2 palet mal geliyor ve hiç mola saati yok 10 saat calisiyorum tek garsonum.

Kasaya bakiyorum.
Sipariş alıp.
Servis veriyorum.
Kutu yapıyorum pizza kutusu.
Her gün +100 çay veriyorum.
Ve gerçekten yoruldum hani güzelce patronuma dedim geçen ve bana burası hayır kurumumu diyerek küfür etti. Kişisel değil ama hani işten çıkacağım diyerek 15 gün sonra imza atmam lazımmış yoksa adliyede görüşürüz dedi ama ne yapacağım bilemiyorum. Hani tazminat açabilir mi ne yapar yani? Bilgilendirir misiniz beni?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Pizzacida çalışıyorum tekim daha başlayalı 2 ay olacak bu ayın sonunda sigortam var. SGK'den yaşım 17 fakat her hafta cuma günü 2 palet mal geliyor ve hiç mola saati yok 10 saat calisiyorum tek garsonum.

Kasaya bakiyorum.
Sipariş alıp.
Servis veriyorum.
Ve gerçekten yoruldum hani güzelce patronuma dedim geçen ve bana burası hayır kurumumu diyerek küfür etti. Kişisel değil ama hani işten çıkacağım diyerek 15 gün sonra imza atmam lazımmış yoksa adliyede görüşürüz dedi ama ne yapacağım bilemiyorum. Hani tazminat açabilir mi ne yapar yani? Bilgilendirir misiniz beni?
Kaç para alıyorsun dostum?

Kaç para alıyorsun dostum?

17000TL asgari ücret ama mesailerimi verdiğini düşünmüyorum geçen ay çok mesai yaptım ama hesapladigim parayı almadım ilk ayım diye çok mesai parası yoktu 1000TL idi ama peşine düşmedim çok sonraki yani bu ayda eksik verirse konuscam.

Hiçbir şey yapamaz çık işten.

Sağ ol hocam ama biraz aydınlatsan sevinirdim yahu 😅😅
Bir de bende şöyle bir sorun var haksız yere azar yedimmi işten soğuyorum bir de bizim milletimiz çok çay sever olduğu için pizzacida çay bitince nasıl bitti diye üzülüyorlar.

Sağ ol hocam ama biraz aydınlatsan sevinirdim yahu 😅😅
Bir de bende şöyle bir sorun var haksız yere azar yedimmi işten soğuyorum bir de bizim milletimiz çok çay sever olduğu için pizzacida çay bitince nasıl bitti diye üzülüyorlar.
Seni tehdit etmesi bile çıkman için yeterli bir sebep. Ne hakla küfür edebiliyor? ayrıca pizzacılarda 8 saat çalışılıyor. Kurumsal bir firma değil sanırım.

İşten çıkmak istiyorum diyeceksin, birkaç satır yazı, imza, tarih, bitti.

Seni tehdit etmesi bile çıkman için yeterli bir sebep. Ne hakla küfür edebiliyor? Ayrıca pizzacılarda 8 saat çalışılıyor. Kurumsal bir firma değil sanırım.

İşten çıkmak istiyorum diyeceksin, birkaç satır yazı, imza, tarih, bitti.

Vallahi pasaport pizza kurumsal bir yer hocam ama işte... Neyse sağ olun merak etmistim çıkmak istediğimi maaşı alacağım ardından ertesi gün hiç gitmeyeceğim.

Kasaya bakiyorum.
Sipariş alıp.
Servis veriyorum.
Küfür ettiği zaman ses kayıtı alırsan hiçbir şey yapamaz hatta sen haklı olursun ve tazminatını alır çıkarsın. Hem kaba davrandığı için tazminat hem de mesailerini vermediği için tazminat alabilirsin. Sadece kanıtlaman gerek. Böyle şeylerde yargı işçinin yanında oluyor.

Küfür ettiği zaman ses kayıtı alırsan hiçbir şey yapamaz hatta sen haklı olursun ve tazminatını alır çıkarsın. Hem kaba davrandığı için tazminat hem de mesailerini vermediği için tazminat alabilirsin. Sadece kanıtlaman gerek. Böyle şeylerde yargı işçinin yanında oluyor.

Vallahi öyle şeyler yapmayı kayıt gibi beceremem ama gene de teşekkürler hepinize. Sağ olun konutu kapatıyorum.

Evet pasaport pizza 10 saat çalıştırıyor maalesef, en iyisini yaparsın dostum başarılar.

Sağ ol, yordum sizi de, sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı