Çözüldü İstenildiği zaman işlemcinin grafik birimi kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

quinquee

Centipat
Daha fazla  
Benim GT 9800 ekran kartım var bildiginiz üzere DirectX 11 desteklemiyor bu da çoğu oyunda sıkıntıya yol açıyor onboard olarak kullanmak istedigimde LoL CS:GO gibi oyunlarda yüksek miktarda FPS kaybına yol açıyor normalde GT9800 ile 200 FPS alırken onboard olarak yaptığım zaman 45 50 FPS alıyorum. Sorum şu istedigim zaman işlemcimin ekran kartını kullanabilir miyim?

İşlemcim i5 7400 3.00 GHz.

Çözüm
Hocam, bildiğim son yöntemi atıyorum. Anakart kaynaklı ise ortaya çıkar.
Benim isteğim bu değil. Benim isteğim LoL CS:GO gibi oyunlarda GT 9800 Ekran kartımı etkinleştirmek, Fortnite Valorant gibi oyunlarda ise GT 9800 Ekran kartımı deactivate duruma getirip UHD 630 yani dahili ekran kartım ile oynamak.
Benim isteğim bu değil. Benim isteğim LoL CS:GO gibi oyunlarda GT 9800 ekran kartımı etkinleştirmek, Fortnite Valorant gibi oyunlarda ise GT 9800 ekran kartımı deactivate duruma getirip UHD 630 yani dahili ekran kartım ile oynamak.

Bilgisayarım masaüstü bu arada ben bunu belirtmeyi unutmuşum.

Benim isteğim bu değil. Benim isteğim LoL CS:GO gibi oyunlarda GT 9800 Ekran kartımı etkinleştirmek, Fortnite Valorant gibi oyunlarda ise GT 9800 Ekran kartımı deactivate duruma getirip UHD 630 yani dahili ekran kartım ile oynamak.

Bilgisayarım masaüstü bu arada ben bunu belirtmeyi unutmuşum.
Biliyorum hocam. Masaüstü sistemi laptop gibi değil. Kablo hangisinde ise onu kullanır.

BIOS üzerinden iGPU ayarını aktif hale getirin. Direkt anakarta bağlarsanız görüntü alamayabilirsiniz. Diğer sorununuz cevabını bilmiyorum.

Çözüm

Bunu deneyeyim.

1624384571854.png

Abi artık gözüküyor anakartımdan internal Graphics diye bir şeyi vardı onu Auto'dan enableye aldım şimdi ben bu ekran kartlarını istediğim zaman enable disable yapabilirim.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Disable yapamaya gerek yok. Dediğim gibi kablo hangisinde ise onunla çalışır.

Siz de sağ olun hocam. İnşallah yakın zamanda daha iyi bir ekran kartı sahibi olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı