İsveç'e Gitmek

@Dr. Sheldon C. Öncelikle yazdıklarımı tekrar okumanızı isterim, bu arada karşılaştırmalar yanlış olmuş sanırsam biri varoş bir yerin fotoğrafı diğeri ise Orta/İyi halli insanların yaşadığı bir semt. Amerika'da ise durum biraz daha farklı özellikle yabancılar çok çalışıp, kötü işleri yapıyorlar ve de ancak geçinebiliyorlar. Elinizde doğru düzgün yapabileceğiniz bir iş var ise rahat yaşarsınız 6 yıllık tecrübem ile konuşuyorum haberlere bakarak değil. Daha eğlencelisi ise 10 milyon nüfusu olan bir ülkeyi 80 milyon nüfusu olan ülkenin yaşam standartlarıyla karşılaştırıyorsun:)

Ne alakası var? İngiltere, ABD, İtalya, Fransa'nın nüfusu çok mu az? Amcamın mesleği yoktu okulda okumadı 50 yaşına kadar da adam gibi çalışmadı. Şuan kurstan mezun oldu ve 2.500 EURO maaş alıyor. 3 Gün de tatili var.

Son düzenleme:
Ne alakası var? İngiltere, ABD, İtalya, Fransa'nın nüfusu çok mu az? Amcamın mesleği yoktu okulda okumadı 50 yaşına kadar da adam gibi çalışmadı. Şuan kurstan mezun oldu ve 2.500 EURO maaş alıyor. 3 Gün de tatili var.

Abi sırf medeniyet için gidilir yahu? Yani kimsenin önyargılı olmadığı, kimsenin tekme tokat atmadığı, senin dinin sana benim dinim bana mantığının yaşandığı batı çok iyi ya. Bir zamanlar bizlerde öyle idik. Osmanlı savunucuları, o zaman ki halkın ne kadar hoşgörülü ne kadar, konuşmaya açık, bir medeniyet olduğunu söylemezler, çünkü padişahlar kimseyi kin ve nefrete sürüklememişlerdir. Halbuki kin ve nefret yayanlar bilmiyor ki başkalarını İslam'dan uzaklaştırıyorlar. Hoşgörü ve medeni olmayanın tarafına kim geçmek ister değil mi? Ne diyoruz şimdi herkes batıya gitmek istiyor. Hoşgörü istiyor, mutluluk istiyor. Herkes kendi inancını yaşamak istiyor. Osmanlı ne zaman kindar bir İmparatorluk oldu o zaman bitti zaten. Medeniyet iyi şey, bence burayı medeni edebiliyorsanız edin, edemiyorsanız gidin. Atatürk bile edememiş medeni? Siz nasıl edeceksiniz kolay gelsin. Virüs girdiği zaman zihinlere, çıkmıyor.

Medeniyet.
Acerakis on Twitter

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı