İsviçre'de resmi bilgilendirmeler artık Kürtçe dilinde de yayınlanacak

Ne muamelesi yapmışız pardon? 🤣
Bilmem, incelenebilir. İnternette "kürt" mizahı bile çoğu şeyi kanıtlıyor.

Saçmalık. Hangi ülkede yaşıyorsan o dili öğrenmek zorundasın. Kişiye göre bir dil ile hitap etmek doğru değil.
Aa, hayır? Ülkeler istediğini yapabilir, bir ülkede bir nüfus fazlaysa dil için ayrıcalıkta verilebilir, bu gayet normal.

Kimse kusura bakmasın hatalar şunlar bunlar denilerek hiçbir terör unsuru yumuşatılamaz, meşrulaştırılamaz. Türkiye Cumhuriyetinde de bu hiçbir şekilde savunulamaz aynı şekilde de hiçbir ırk hiçbir iyi veya kötü durumla damgalanıp takılamaz (nasıl 1939-1945 arası için Almanlara şerefsiz demek doğru değilse burada da aynısı, nasıl El-Kaide meşrulaştırılamazsa hiçbir şunlar bunlarla denilerek alınmış canlarımıza sebep takamazsınız. Kuyruk acısı olan defolup gidebilir bu ülkede verilecek bir karış vatan toprağı yoktur ve bundan neredeyse bir asır önce nihai cevabı Said Palevi almıştır).

Aa, hayır? Ülkeler istediğini yapabilir, bir ülkede bir nüfus fazlaysa dil için ayrıcalıkta verilebilir, bu gayet normal.

Normal falan değil. Sadece bir kesim fazla diye onlara ülkenin dili dışında başka bir dil ile iletişim kurmak kabul edilemez bir şeydir.

Sence Türkiye'de ki mültecilere karşı Arapça tabelalar asmak da doğru bir şey mi? Bunu da destekliyor musun acaba?

Terörist sempatizanlığı mı yapıyorsun? :D Terör örgütlerinin Kürtlükle gram alakası olmadığını hala öğrenemedin mi birader?
Terör örgütlerinin var olma sebebi para ve güç isteği zaten? Asla aksini söylemedim ki.

Ben diyorum ki, ülkemizde Kürtlere karşı bir ayrımcılık var yani, bir kesimde gördüm maalesef ki, bu agresifliğe yol açıp "kürt" gençlerin kolayca kandırılıp dağa yollanmasında etkili oluyordur illa ki, PKK bu yüzden oluştu demedim, lafı çarpıtma.

Normal falan değil. Sadece bir kesim fazla diye onlara ülkenin dili dışında başka bir dil ile iletişim kurmak kabul edilemez bir şeydir.

Sence Türkiye'de ki mültecilere karşı Arapça tabelalar asmak da doğru bir şey mi? Bunu da destekliyor musun acaba?
Desteklemiyorum, ama bu kararı verenler İsviçre hükümeti, ve kendileri Türkiye'ye kıyasla 100 kat refah içinde, o yüzden bazı eylemleri bizden rahat gerçekleştirebilirler.

Ayrıca kendin diyorsun, birisi mülteci, diğeri "Kürt" ama "İsviçre vatandaşı, ya da oraya göç etmiş." yani ortada bir mültecilik durumu yok.

@nemo Yanlış anlaşılmaya sebep olduysam kusuruma bakmayın, ama üstteki arkadaşın "bölücülük yapmasınlar" lafına takılıp bunları söyledim, üstte de açıklayabildiğim kadar açık olmaya çalıştım, tartışmaya gerek yok sebepsiz yere, iyi günler dilerim.

Kimse kusura bakmasın hatalar şunlar bunlar denilerek hiçbir terör unsuru yumuşatılamaz, meşrulaştırılamaz. Türkiye Cumhuriyetinde de bu hiçbir şekilde savunulamaz aynı şekilde de hiçbir ırk hiçbir iyi veya kötü durumla damgalanıp takılamaz (nasıl 1939-1945 arası için Almanlara şerefsiz demek doğru değilse burada da aynısı, nasıl El-Kaide meşrulaştırılamazsa hiçbir şunlar bunlarla denilerek alınmış canlarımıza sebep takamazsınız. Kuyruk acısı olan defolup gidebilir bu ülkede verilecek bir karış vatan toprağı yoktur ve bundan neredeyse bir asır önce nihai cevabı Said Palevi almıştır).
O zaman cümleyi düzgün okumanızı tavsiye ederim, zira "Türkiye'nin yaptığı bir takım hataları İsviçre hükümeti yapmayacaktır" dememde nasıl bir terör sempatizanlığı bulup bu ahlaksız cümleleri kurabiliyorsanız aklım almıyor, ben Türk'üm, bu toprakta doğdum. Benim ailemde de mesleğini askerlik olarak gerçekleştirmiş insanlar bulunmaktadır, nasipse bende bu yolda olacağım, fakat ağzınıza hakim olmanızı sıkı bir şekilde tavsiye ederim, zira terbiye namına hiçbir şey almamış olacaksanız ki, vatan haini ilan etmeye meyillisiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı