İtalya Tatili

İnfluence

Hectopat
Merhabalar öncelikle,
Gezi amacıyla 1 haftalık ailemle tatil için italyayı ziyaret ettim ve bunu sizinle paylaşmak istedim
İtalya'da Venedik,Milano,Florence Ve Romayı ziyaret ettim (Milano kendim ekstra gittim)
Pizzaları ya gram yada dilim olarak alınıyor ama tatları cok güzel.
Metro ve otobüsleri 1.50 euro ama aldığınız bileti 100 dk boyunca istediğiniz toplu taşımada kullanabiliyorsunuz.

Şehirler arası ulaşımda trenler çok ünlü normal tren 20 euro diye hatırlıyorum ama normal trenlerde aktarma yapıyorsunuz ve tren saatini siyah tablodan bakıyorsunuz,Fakat hızlı tren aldığınız zaman nerede oturucağınız hangi vagon ve saati yazıyor hızlı trenin fiyatı 50 euro.
Bu arada ana tren istasyonları baya büyük havalimanı gibi.
Şaraplarını beğendim özellikle kırmızı şaraplarını cok ucuzlar 1 euro'dan 300 euroya kadar şarap bulabilirsiniz. Makarnaları 7 euro ile 15 euro arası gördüm. Risotto da denemelisiniz. Halk olarak çok az İngilizce biliyorlar çoğu İtalyanca konusuyor.

Ama gitmeyi düşünürseniz italya'ya aşk çeşmesinin yanında pizzacı var yediğim en iyi pizzayı yapıyorlar giderseniz uğrayın hatta çalışanlardan biri Türk :D Son olarak bence yaşanabilicek bir şehir. Önceki forumdaki @Predator Titan istediği için yazıyı yazdım :D Fotoğraflar İphone 8 ile çekildi.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

5.jpg

Bazı fotoğraflarda yamukluk var mb düşürdüğüm için sorun çıktı kusura bakmayın :D Düzeltemedim daha varda fotoğraf çoğu yamuk geliyor :d

Son düzenleyen: Moderatör:
Napoli'ye gitseydiniz hayatınızda yediğiniz en iyi pizzayı yiyebilirdiniz :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı