İtalya'da çalışmak

Yüzeysel olarak bir öğrenci yerine gidip başka ülkede okuyorsun, koruyucu aile ile kalıyorsun sanırsam, çoğu ihtiyacını karşılıyorlar, kafan rahat oluyor, belirli bir not ortalaması üstündeysen ve üniversitende varsa başvurabiliyorsun.
Bu ne kadar süre oluyor? Koruyucu aileden kastınız ailelerin çocukları değiştirmesi tarzı birşey mi yoksa buna özel kurum tarzı birşey mi var?

Bu ne kadar süre oluyor? Koruyucu aileden kastınız ailelerin çocukları değiştirmesi tarzı birşey mi yoksa buna özel kurum tarzı birşey mi var?
Hocam bu konu hakkında bu kadar detaylı bilgi sahibi değilim interneti kullanırsanız sevinirim, denklik hakkı oluyor öğrenci değişimlerinde bir sürü avantajı olan ve dediğiniz gibi ailelerin çocuklarının değiştirilmesi gibi bir şey. Özel kurumlarda her şey paralıdır.

Sadece tercümanlık üzerinden değilde üniversitede farklı bir bölümü okuyup, (ortalama üzeri üni) İtalya'da çalışma vizesi alıp ondan sonra oraya yerleşmek ne kadar gerçekçi bir durum? Kendimi İtalya ile kısıtlamıyorum diğer Avrupa ülkeleride olabilir.

Sadece tercümanlık üzerinden değilde üniversitede farklı bir bölümü okuyup, (ortalama üzeri üni) İtalya'da çalışma vizesi alıp ondan sonra oraya yerleşmek ne kadar gerçekçi bir durum? Kendimi İtalya ile kısıtlamıyorum diğer Avrupa ülkeleride olabilir.
Ülke genel olarak çok kötü bir üniden mezun değilsen alıyor. Belli bir başarıyı geçtiysen eğer. Bedava okumuş adam alıyor ülke. Normal değil mi?

Ülke genel olarak çok kötü bir üniden mezun değilsen alıyor. Belli bir başarıyı geçtiysen eğer. Bedava okumuş adam alıyor ülke. Normal değil mi?
Bence de bize böyle davranmaları aslında onların yararına olmasına rağmen çoğu ülke sert davranıyor, hazır okumuş ve bilgi sahibi insanları alıyor uğraşmadan çalıştırıyor. Bir nevi modern köleyiz yani :D.

Bence de bize böyle davranmaları aslında onların yararına olmasına rağmen çoğu ülke sert davranıyor, hazır okumuş ve bilgi sahibi insanları alıyor uğraşmadan çalıştırıyor. Bir nevi modern köleyiz yani :D.
Vallaha en azından karşılığını veriyorlar hocam. Harika bir hayat sunuyorlar. Burada 1 ev için 60 yıl çalışmaktan iyi malesef. Yeşil pasaportum da olduğundan İrlanda gibi yerlerde de şansımı deneyeceğim. Çalışma olarak değil de evlenme olarak :d.

Ohoo o zaman ben YKS 2024 en kötü 2025'te 20k sıralama yapıp iyi bir üniye gittikten sonra üni bittiği an yurtdışındayım diyebilirim değil mi? (Lütfen evet olsun)

Düşük ücretli köle olmaktan iyidir.

20K demişim pardon OBP denen adaletsiz saçmalığı unutmuşum. 30K
Artık bakacaz hocam. Ben tercümanlık istediğimden 5 10k bile olabilir. Tek senede yetiştirebilecek miyim bakalım :d. İtalya özellikle işime gelir çünkü hem yeni dil öğrenme fırsatım olur 3 dil ile işsiz kalmam. Artı olarak ingilizce konuşan Türkçe konuşan tonla turist geliyordur oraya. İtalyanca bilmesem bile işe yararım. Erasmus olursa başvuracağım kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı