İtalya'dan alınan colombia marka mont değiştirilebilir mi?

Ama hocam şirketler farklı olsa bile markalar aynı. Yani niçin bu değişim yapılmamasına sebep olabilir?
Çünkü distribütörler farklı. Yani Columbia'ya bizzat merkezi bir mağaza açmıyor. İtalya'da da böyle.

Çiğköfteci gibi düşünün hocam bir dükkan her ilde var ama hepsinin sahibi farklı.

Ama hocam şirketler farklı olsa bile markalar aynı. Yani niçin bu değişim yapılmamasına sebep olabilir?
Neredeyse tüm markaların Türkiye'de ki birden fazla distribütörü bile birbirinin ürünlerine bakmıyor. Bırak başka ülkeyi aynı ülkede iş yapan iki firma diğerininkine bakmıyor. :)

Çünkü distribütörler farklı. Yani Columbia'ya bizzat merkezi bir mağaza açmıyor. İtalya'da da böyle.

Çiğköfteci gibi düşünün hocam bir dükkan her ilde var ama hepsinin sahibi farklı.

Doğru hocam haklısınız, mağaza sahipleri farklı ancak ürünün orijinal olmasının değişim için yeterli bir kriter olması gerekiyor.

Neredeyse tüm markaların Türkiye'de ki birden fazla distribütörü bile birbirinin ürünlerine bakmıyor. Bırak başka ülkeyi aynı ülkede iş yapan iki firma diğerininkine bakmıyor. :)
Ülkemizde illaki vardır ama bana hiç denk gelmedi. Hocam örnek verecek olursam Polo‘nun mağazasından aldığım ürün kusurlu çıktığı için başka bir mağazaya gittiğimde bana o fiyatta başka bir ürün alabileceğimi söylemişlerdi en azında bunu yaparlarsa bile benim için yeterli ama tabi yapmazlarsa da hiç şaşırmam.

Doğru hocam haklısınız, mağaza sahipleri farklı ancak ürünün orijinal olmasının değişim için yeterli bir kriter olması gerekiyor.
Ne yazık ki distrübitör sistemi böyle işlemiyor. Mesela Logitech marka bir ürün aldın diyelim. Bu ürünü Penta ve başka distribütör firmalar getiriyor. Mesela senin aldığın klavye Penta garantili değilse, Penta buna hayatta bakmaz.

Ülkemizde illaki vardır ama bana hiç denk gelmedi. Hocam örnek verecek olursam Polo‘nun mağazasından aldığım ürün kusurlu çıktığı için başka bir mağazaya gittiğimde bana o fiyatta başka bir ürün alabileceğimi söylemişlerdi en azında bunu yaparlarsa bile benim için yeterli ama tabi yapmazlarsa da hiç şaşırmam.
Aynı şey değil dostum. Aynı markanın başka mağazası ile farklı distrübitör bambaşka şeyler. Cari kayıt olarak farklılar yani. Mesela MediaMarkt kadıköy şubesinden bir ürün alıp, bu ürünü Beşiktaş şubesinde değiştirebilirsin. Ama distrübitör bambaşka.

Ne yazık ki distrübitör sistemi böyle işlemiyor. Mesela Logitech marka bir ürün aldın diyelim. Bu ürünü penta ve başka distribütör firmalar getiriyor. Mesela senin aldığın klavye penta garantili değilse, penta buna hayatta bakmaz.

O halde yüksek ihtimalle iade olamayacak gibi duruyor. Yine yarın bir şansımı deneyip arayacağım eğer bir gelişme olursa buradan yazarım. Bilgilerinizi paylaştığınız için tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı