İtemsatış dolandırılmadan dolayı hesabı satan kişiye dava açılabilir mi?

invent0r

Hectopat
Bir ay önce Steam hesabı sattım. Satmadan önce başka birinden almıştım ve ilk hesap demişti. Şimdi sattığım adam(500) geldi hesabı geri ver diyor. Önceki aldığım adam ilk hesap deyip beni dolandırmış bende satınca tabii suçlu ben oldum. İtemsatış'ta T.C. falan yok. Dava edilme ihitmalim var mıdır?

Ya dava edeceğim ya da 250 TL ver diyor sattığım arkadaş.

Ne yapmalıyım?

Gayet de dava açabilir. Başkasından aldığınız hesabı neden satıyorsunuz ki yalan söyleyerek? Hesap satışı normalde de yasal değil ama bu durumda karşı tarafı siz dolandırmış oluyorsunuz dava açabilir.

Bir ay önce Steam hesabı sattım. Satmadan önce başka birinden almıştım ve ilk hesap demişti. Şimdi sattığım adam(500) geldi hesabı geri ver diyor. Önceki aldığım adam ilk hesap deyip beni dolandırmış bende satınca tabii suçlu ben oldum. İtemsatış'ta T.C. Falan yok. Dava edilme ihitmalim var mıdır?

Ne yapmalıyım?

Sana satanı dava et.

Bir ay önce Steam hesabı sattım. Satmadan önce başka birinden almıştım ve ilk hesap demişti. Şimdi sattığım adam(500) geldi hesabı geri ver diyor. Önceki aldığım adam ilk hesap deyip beni dolandırmış bende satınca tabii suçlu ben oldum. İtemsatış'ta T.C. Falan yok. Dava edilme ihitmalim var mıdır?

Ne yapmalıyım?

Hocam desteğe başvurursanız İtemsatış kabul etmez. Çünkü hesabı satarken size ekran kaydı alın, kanıt olarak bunu isteyeceğiz diyorlar. Almadıysanız suç sizde maalesef 🫤

Hocam desteğe başvurursanız İtemsatış kabul etmez. Çünkü hesabı satarken size ekran kaydı alın, kanıt olarak bunu isteyeceğiz diyorlar. Almadıysanız suç sizde maalesef 🫤

Dava diye saçmalamış eğer cidden önemli bir şeyse 250 300 lira yani çok bir şey değil.

Gayet de dava açabilir. Başkasından aldığınız hesabı neden satıyorsunuz ki yalan söyleyerek? Hesap satışı normalde de yasal değil ama bu durumda karşı tarafı siz dolandırmış oluyorsunuz dava açabilir.
Tc bilgilerim yok onlarda.

Yalan söylemedim hesabı başka birinden aldım şimdi ona sattım ama bende bilmiyordum böyle olduğunu. İtem satışın mantığı bu zaten al sat.

Yeni konular

Geri
Yukarı