İtemsatış kimlik bilgilerini silmiyor

Ahmet2145254

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. İtemsatış'ta satışlarım iyi gitti, mağaza olmak için güvenilir hesap statüsüne yükselttim. Bir süre sonra bu durumdan çok kötü oldum. Birçok şikayet okudum. Bazıları İtemsatış'ı bir üniversiteye bağlı olduğun sanıyor. Canlı desteği sordum, biz özel şirketiz diyor. Sadece teknokent ile anlaşmaları olduğu söylüyorlar. Bunalıma girdim. Onaylattım ancak pişman oldum. Verilerimin silinmesini talep ettim, 5 yıl boyunca verileri saklayacağız diyorlar. Peki 5 yıl sonra silinmesini talep etsem silecek misiniz diyorum, bu konu hakkında 5 yıl sonra bilgi alabilirsiniz diyorlar. Adamakıllı bilgi de vermiyorlar. Demek ki silmeyecekler bilgi vermediklerine göre. O kadar pişman oldum, bir bilseniz. Geceleri rahat uyuyamıyorum. Bu site yüzünden piskolojim bozuldu bilgilerimle bir şey yapacaklar diye. İtemsatış sözleşmelerinde yazıyormuş zaten, onay vermiş bulunduk. Mağaza da olmadık. İşlerim hep tersine gitti. Bu konu hakkında düşünceleriniz neler?

Benim de bilgilerim var sitede ama bir şey olacağını sanmıyorum. Bilgilerin 5 yıl sonra silinme işlemi de sen hemen sildirirsen bilgileri soonra gider verdiğin hesabı geri alırsın ondan sonra da sana bir şey yapamazlar. O yüzden 5 yıl bekletiliyor bence.

Benim de bilgilerim var sitede ama bir şey olacağını sanmıyorum. Bilgilerin 5 yıl sonra silinme işlemi de sen hemen sildirirsen bilgileri soonra gider verdiğin hesabı geri alırsın ondan sonra da sana bir şey yapamazlar. O yüzden 5 yıl bekletiliyor bence.

Sendemi güvenli satıcı rozetini almak için onayladın? 5 yıl sonra için tekrar konuşalım diyorlar yani adam akkılı bilgi vermiyorlar bana göre silmeyecekler hesabı sadece erişime kapatırlar tahminimce kimlik bilgilerimin kalıcı olarak onlarda kalacak sanırım.

Sözleşmeyi okudunuz mu?

Hayır direk okudum, onayladım deyip geçtim siteyi araştırıp böyle bir şey yapmıştım sonradan pişman oldum.

Sadece T.C. kimlik numaranızı mı biliyorlar?

T.C. kimlik + kimlik ön yüzü - kimlik arka yüzü - öz çekim fotoğrafı.

Normal değil mi hocam sonuçta resmi bir satış yapıyorsunuz, site sadece alıcı ve satıcı arasında bir görev yapıyor. Yarın alıcı bir sıkıntı çektiğinde size dava açtığında site size nasıl ulaşacak veya alıcı.

Ama çok anormal böyle bir şey yasalmı bilmiyorum T.C.'den zaten bütün bilgimi görebilirler böyle yapmaları saçma.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    157,2 KB · Görüntüleme: 297
Sendemi güvenli satıcı rozetini almak için onayladın? 5 yıl sonra için tekrar konuşalım diyorlar yani adam akkılı bilgi vermiyorlar bana göre silmeyecekler hesabı sadece erişime kapatırlar tahminimce kimlik bilgilerimin kalıcı olarak onlarda kalacak sanırım.

Hayır direk okudum, onayladım deyip geçtim siteyi araştırıp böyle bir şey yapmıştım sonradan pişman oldum.

T.C. Kimlik + kimlik ön yüzü - kimlik arka yüzü - öz çekim fotoğrafı.

Ama çok anormal böyle bir şey yasalmı bilmiyorum T.C.'den zaten bütün bilgimi görebilirler böyle yapmaları saçma.

Evet ben de güvenilir satıcı için onaylamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı