İtemsatış üzerinde dolandırıldım

spec_haze

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RX 6600
Gigabyte a320m-s2h
Corsair Vengeance 8x2 3000mhz
Bugün İtemsatış üzerinde bir Valorant hesabı aldım, hesabı satan kişi bana email ve şifreyi attı ve hesaba giriş yaptım. Ona kendi emailimi attım kendisininkinden benimkine değiştirmesi için fakat satışı onaylamamı istedi bende onayladım sonra emaili değiştirdim dedi. Giriş yapmayı denediğimde 2FA vardı ve emailime kod attığı yazıyordu Riot Games'in sitesinde emailimin ilk 3 harfi de uyuşuyordu kalanını göstermiyordu fakat kod göndere bastığımda hiç kod gelmedi. Birkaç dakika sonra hesabın şifresi değişti ve 2FA kısmına bile girememeye başladım satıcıya sorduğumda bilgisayarında keylogger vardır dedi ama olmadığına eminim. Geçenlerde 1 yıllık Norton antivirüs almıştım ve Full tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı. Satıcıya Discord'a gelmesini söylediğimde hesabıma artık ulaşamıyorum dedi. Yeni hesap açmasını istediğimde telefon numarası istiyor dedi, Discord'a gelmeyi reddetti. Riot desteğe yazarsam hesap satışı yasak olduğundan ban yerim diye düşünüyorum site desteğine de yazdım yanıt bekliyorum, 230 TL gitti sizce ne yapmalıyım?

Zaten bu tarz oyunlarda hesap satışı yasal değil bu durumda savunulacak en ufak bir durum bile yok. Ne yaparsanız yapın sonuç sizin 230 TL nizi kaybedişe çıkacaktır. Geçmiş olsun

Yaptığın şeyin hatalı olduğunu düşünüyorum. Eğer elinde tüm olayın video kaydı varsa belki site desteği yardımcı olabilir. Fakat video kaydın vs. yoksa sorun yaşayabilirsin. En iyi ihtimalle hukuki yola başvurabilirsin sanırım emin değilim. Araştırarak bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsin. Bundan sonra sitede hesap alım satımında vs. direkt onaylamayın. Çünkü zaten bakiye sitenin içerisinde kalıyor. Hesabı satarsanız adam onaylamassa 1 gün içinde bakiye otomatik size geçiyor. Eğer alıcıysanız hesabı aldığınız kişi de dolandırıcı değilse hesabı teslim eder. Baktınız teslim etmiyor zorlatıyor siparişi iptal edebilirsiniz. Bu arada hesabı tamamen almadan onay yapmamanız gerekir. Çünkü zaten satıcı parasını kesin olarak alacağını biliyor olması gerekir. O yüzden önceden onaylayın vs. gibi bir sürece başvurmaz diye düşünüyorum.

Bugün İtemsatış üzerinde bir Valorant hesabı aldım, hesabı satan kişi bana email ve şifreyi attı ve hesaba giriş yaptım. Ona kendi emailimi attım kendisininkinden benimkine değiştirmesi için fakat satışı onaylamamı istedi bende onayladım sonra emaili değiştirdim dedi. Giriş yapmayı denediğimde 2FA vardı ve emailime kod attığı yazıyordu Riot Games'in sitesinde emailimin ilk 3 harfi de uyuşuyordu kalanını göstermiyordu fakat kod göndere bastığımda hiç kod gelmedi. Birkaç dakika sonra hesabın şifresi değişti ve 2FA kısmına bile girememeye başladım satıcıya sorduğumda bilgisayarında keylogger vardır dedi ama olmadığına eminim. Geçenlerde 1 yıllık Norton antivirüs almıştım ve Full tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı. Satıcıya Discord'a gelmesini söylediğimde hesabıma artık ulaşamıyorum dedi. Yeni hesap açmasını istediğimde telefon numarası istiyor dedi, Discord'a gelmeyi reddetti. Riot desteğe yazarsam hesap satışı yasak olduğundan ban yerim diye düşünüyorum site desteğine de yazdım yanıt bekliyorum, 230 TL gitti sizce ne yapmalıyım?
Hak talep edemezsiniz. Geçmiş olsun.

soguk_su_icmenin_zararlari_ofix_blog.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı