İtopya.com Bozuk Ürüne Sağlam Demesi

Lee Van Cleef

Kilopat
Daha fazla  
249₺'ye 1TB HDD aldım. 1-2 tane düşük GB oyun yükledim. Arkadaşla coop oynuyoruz, oyunda kaplamalar geç yükleniyor, ana menüde takılmalar oluyor vs. Dedim oyunda sıkıntı vardır dosya doğrulaması bile tam 1 saati aştı. HD Tune Pro testi yaptım ürün bozuk, DOA çıktı. Ürünü geri mağazaya götürdüm. ( Aldığım zaman mağazadan almıştım. ) Orada ilgilenen çalışana " Oyunda kaplamalar geç yükleniyor, dosya doğrulaması 1 saatten fazla sürdü "dedim. Çalışan " Tamam arkadaşlar test yapacak sorun varsa değişim olacak dedi. " Ben emindim sorunlu olduğundan. 6 Gün sonra telefon geldi ( 02.07.2019 - Bu pazar günü. ) " Testleriniz yapıldı sıkıntı yok, tarafınıza kargo olarak göndereceğiz dendi. " Ben sinirlendim tabii "Böyle bir şey nasıl olur dedim. " Dedikleri laf şu " İsterseniz tedarikçi firmaya götürün onların kendilerine programları veya yazılımları var, oradan bakarlar dedi. " Bu konuyu babamla konuştuğumda bozuk ürünleri yapıyorlar tekrardan piyasaya sunuyorlar dedi, paranı vermezlerse boşver uğraşma dedi. İşte kafam o an dank etti. 300₺ olan parçayı neden ucuza koyarsın, sorunlu olduğu için aklıma geldi. Okul harçlıklarımla biriktirdiğim, yazın oynamak için hayalini kurduğum oyunlar kursağımda kaldı. Şimdi kargoyu bekliyorum belki düzelmiştir umudu ile, eğer aynı sorun devam ederse ana firmaya götüreceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Testleri firmaya atın, yine aynı cevapla karşılaşırsanız THK'ya başvurun bence.

249₺'ye 1TB HDD aldım. 1-2 tane düşük GB oyun yükledim. Arkadaşla coop oynuyoruz, oyunda kaplamalar geç yükleniyor, ana menüde takılmalar oluyor vs. Dedim oyunda sıkıntı vardır dosya doğrulaması bile tam 1 saati aştı. HD Tune Pro testi yaptım ürün bozuk, DOA çıktı. Ürünü geri mağazaya götürdüm. ( Aldığım zaman mağazadan almıştım. ) Orada ilgilenen çalışana " Oyunda kaplamalar geç yükleniyor, dosya doğrulaması 1 saatten fazla sürdü "dedim. Çalışan " Tamam arkadaşlar test yapacak sorun varsa değişim olacak dedi. " Ben emindim sorunlu olduğundan. 6 Gün sonra telefon geldi ( 02.07.2019 - Bu pazar günü. ) " Testleriniz yapıldı sıkıntı yok, tarafınıza kargo olarak göndereceğiz dendi. " Ben sinirlendim tabii "Böyle bir şey nasıl olur dedim. " Dedikleri laf şu " İsterseniz tedarikçi firmaya götürün onların kendilerine programları veya yazılımları var, oradan bakarlar dedi. " Bu konuyu babamla konuştuğumda bozuk ürünleri yapıyorlar tekrardan piyasaya sunuyorlar dedi, paranı vermezlerse boşver uğraşma dedi. İşte kafam o an dank etti. 300₺ olan parçayı neden ucuza koyarsın, sorunlu olduğu için aklıma geldi. Okul harçlıklarımla biriktirdiğim, yazın oynamak için hayalini kurduğum oyunlar kursağımda kaldı. Şimdi kargoyu bekliyorum belki düzelmiştir umudu ile, eğer aynı sorun devam ederse ana firmaya götüreceğim.
Merhaba, sistemde SSD var mı? Yoksa büyük bir eksiklik. HDD büyük sorunlara yol açabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sistemde SSD var mı? Yoksa büyük bir eksiklik. HDD büyük sorunlara yol açabiliyor.
Ne gibi sorunlara yol açar mesela?
10 Yıl SSD olmadan bilgisayar kullandım, yeri geldi bozdum, yeri geldi tamir ettim.
Cidden merak ettim. Yorum atmak için mi yorum atıyorsunuz yoksa bir bildiğiniz mi var?
Umarım vardır.

Ne gibi sorunlara yol açar mesela?
10 Yıl SSD olmadan bilgisayar kullandım, yeri geldi bozdum, yeri geldi tamir ettim.
Cidden merak ettim. Yorum atmak için mi yorum atıyorsunuz yoksa bir bildiğiniz mi var?
Umarım vardır.
Güncel sistemlerde SSD olmaması, sistem yavaşlığı ve %100 disk kullanımı gibi sorunlara neden olabiliyor. Artık her sistem SSD'li olmak zorunda.

Bence HD Tune Pro ile test işlemlerini gerçekleştir daha sonra bir Flash Belleğe at tekrar gittiğin de gösterirsin eğer hala geri almazlarsa zorluk çıkartırlarsa şikayet edeceğini bildir. Bu zamanlar da bütün firmalar bozuldu artık. Şu SSD konusunda büyük sorunlara yol açar diyen arkadaşa da gülüyorum ayrıca. Kaç sene HDD'li sistem kullandım bir kere sorun yaşamadım.

Teknolojik alet şans işidir en sağlam markayı alsanız bile içinden bir ürün hatalı çıkabiliyor. Bence büyük ihtimal onlar test yaparken şansına düzgün çalıştı ve onlarda sorun göremedi. Çünkü bazen hard diskler bozuk saat misali düzgün çalışıyor. Elinize gelince tekrar test yapın ve hala aynı şekilde ise tekrar gönderin hatta resim video falan gösterin daha iyi olur.

Chipset sürücüsü kuruldu mu? Arkadaşıma Seagate 1TB HDD almıştık. Chipset sürücüsü kurulu olmadığı için bilgisayar 15 dakikada falan açılıyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı