İtopya.com güvenilir mi?

Dostum bende bu konuyu birilerinin açmasını bekliyordum.

Sana şöyle açıklayayım, bende 2 hafta önce İtopya üzerinden bilgisayar aldım fakat sitesinden değil Beylikdüzü şubesinden aldım. Almadan önce baktığımda fazlasıyla şikayet vardı, gerçekten tereddüt etmiştim fakat gidip aldım Beylikdüzü şubesinin açıldığı gün.

Bilgisayarın yanında monitör + kulaklık aldım, monitör ve kulaklığı eve götürdüm, 1 gün sonrada montajı tamamlanan bilgisayarımı aldım.

Bilgisayarı aldığımda, bilgisayar HDD'yi görmüyordu ve bende bir sonraki gün İtopya Beylikdüzü şubesine geri götürdüm, kontrol ettiklerinde HDD'nin çalışmadığını onlarda fark etti. 15-20 dakika içinde yeni bir HDD alıp bilgisayarıma taktılar ve test ettiklerinde HDD sorunsuz bir şekilde çalıştı.

Şuan da bilgisayarımda hiç bir sorun yok, kırık çıkık yok, kulaklığımda bir sorun yok, monitörümde de bir sorun yok. Tabi ben gidip şubesinden aldım, kargo ile alanlara bir şey diyemem. Müşteri Hizmetleri ile uğraşmadan gidip orada yaptırıp geri dönmen gerekiyor.

Edit : Kargoları çok ağır işliyor, özellikle yeni mağazalarını açtıkları zamandan beri daha da ağırlaştı.

Güvenilir diye biliyorum lakin bu tür sitelerin garantisi ve kargo kısmı insanı kanser eden türden. Teknoloji bu ne olacağı belli olmaz başına bi şey gelir eğer şubeye gitmeyeceksen ömür çürütür. Alırken ettiğin tasarruflara pişman olursun.

İtopya üzerinden bir ürün aldım. Son zamanlarda çok fazla şikayet var. Bu aralar İtopya'dan alışveriş yapan kişiler varsa açıklayabilir mi? Güvenilir midir? Kaç günde elinize ulaştı kargonuz?

Evet pandemi nedeniyle kargorlarda bir aksaklık var ama genelinde güzel sorunsuz ve güvenilir bir site.

Güvenilir ama 😄, ürünleri çok geç kargoya verme gibi bir huyları var. Hem kendimden, hem de yakınlarımdan biliyorum. Yine de fiyatları çok uygunsa, bir iki hafta beklemek sorun olmayabilir.

Acilen ihtiyacım olan bir ürün almıştım 😀 başka bir siteden 50 60 TL üstüne koyarak aldım. Siparişin iptal süreci de kargo süreci gibi uzun değildir umarım. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı