İtopya.com'dan kulaklık alınır mı?

Yani bir keresinde İtopya'dan anakart almak gibi bir hataya düştüm kargo süreci UPS Kargo ile 1.5 haftayı geçti siz bilirsiniz yine de.
İtopya'dan daha yeni kulaklık aldım hocam, 2 günde elime ulaştı. Ben mi şanslıyım yoksa diğer kullanıcılar mı şanssız, anlayamadım gitti.

Merhaba,
İtopya'dan bir kulaklık beğendim. En uygun fiyatı orası sunmuş. İnternetten biraz araştırma yaptım özellikle ürün iadeleri konusunda inanılmaz sorun yaşamış bir firma gibi görünüyor.

Sizlerin de görüşünü almak istedim. Sonuçta kulaklık ve deneme şansım yok. Belki kafama uymayacak rahatsızlık verecek ya da beklediğim sesi alamayacağım oyunlarda vs. iade etmek isteyeceğim endişesine kapıldım.

İade konusunu bilmem ama güvenilir bir yer pqueen falan PC topladı oradan.

Herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar. Şimdi sorulara tek tek yanıt vermeye çalışayım.

Öncelikle almak istediğim kulaklık Razer blackshark V2 USB ses kartlı versiyonu.

İtopya'da 1000 küsur lira
Amazon'da 1200 küsur lira (vergisi kargosu dahil)
Vatan da da 1300 küsur lira.

Ürün bir kulaklık olduğundan kutusu açılınca iade de sıkıntı yaşanabilir diye düşünüyorum. Ama 1000 liraya kulaklık alıp iade edemediğimden rahat olmayan ya da tam performansını alamadığım bir ürünü de kullanmak zorunda kalmak istemiyorum. İade ihtiyacım olmazsa sorun olmaz herhalde ama iade olacaksa eğer İtopya üzecek gibi görünüyor.

Bu arada Amazon'da da şu link; Razer BlackShark V2 USB Ses Kartlı - Premium Esports Oyun Kulaklığı - 50 mm Sürücülü Kablolu Kulaklıklar, PC, Mac, PS4, Xbox One ve Anahtar için Gürültü Azaltma - Siyah: Amazon.com.tr

Şimdi ürün Türkiye'de olsa pek düşünmeyeceğim. Ama satıcısı Amazon germany olarak yazıyor. Teslim tarihi 10-15 gün denmiş ve 96 lira da kargo var. Bunları düşününce sanıyorum ki ürün Almanya'dan gönderilecek. Şimdi Amazon'da olsa gümrüğe takılma durumu var. ya da ilave ekstra başka bilinmeyen bir vergi çıkma durumu.

Bilemedim yani epey arada kaldım maalesef.

Herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar. Şimdi sorulara tek tek yanıt vermeye çalışayım.

Öncelikle almak istediğim kulaklık Razer blackshark V2 USB ses kartlı versiyonu.

İtopya'da 1000 küsur lira
Amazon'da 1200 küsur lira (vergisi kargosu dahil)
Vatan da da 1300 küsur lira.

Ürün bir kulaklık olduğundan kutusu açılınca iade de sıkıntı yaşanabilir diye düşünüyorum. Ama 1000 liraya kulaklık alıp iade edemediğimden rahat olmayan ya da tam performansını alamadığım bir ürünü de kullanmak zorunda kalmak istemiyorum. İade ihtiyacım olmazsa sorun olmaz herhalde ama iade olacaksa eğer İtopya üzecek gibi görünüyor.

Bu arada Amazon'da da şu link; Razer BlackShark V2 USB Ses Kartlı - Premium Esports Oyun Kulaklığı - 50 mm Sürücülü Kablolu Kulaklıklar, PC, Mac, PS4, Xbox One ve Anahtar için Gürültü Azaltma - Siyah: Amazon.com.tr

Şimdi ürün Türkiye'de olsa pek düşünmeyeceğim. Ama satıcısı Amazon germany olarak yazıyor. Teslim tarihi 10-15 gün denmiş ve 96 lira da kargo var. Bunları düşününce sanıyorum ki ürün Almanya'dan gönderilecek. Şimdi Amazon'da olsa gümrüğe takılma durumu var. ya da ilave ekstra başka bilinmeyen bir vergi çıkma durumu.

Bilemedim yani epey arada kaldım maalesef.
Zaten o kulaklığı önermem, bütçe varsa bunu alın geçin,

İtopya'dan daha yeni kulaklık aldım hocam, 2 günde elime ulaştı. Ben mi şanslıyım yoksa diğer kullanıcılar mı şanssız, anlayamadım gitti.

Ya her firmanın kötü olduğu kadar iyi yönleri de var şimdi genelleme yapmayalım ama İtopya bir tık müşteri hizmetleri konusunda zayıf kabul etmek lazım sizin şansınız tutmuş gibi :)

Zaten o kulaklığı önermem, bütçe varsa bunu alın geçin,

Bu kulaklığı araştırdım tabii ki hocam. İlk seçimim de bu idi. Ancak dip ses sorunu, 7.1 de boğulma şikayetleri gibi yorumları okuyunca Razer'e dönüş yaptım. Seçtiğim kulaklıkla ilgili yorumlar hep olumlu olmuş. Özellikle oyunlarda ses kasmak için çok iyi dendi.

Bu kulaklığı araştırdım tabii ki hocam. İlk seçimim de bu idi. Ancak dip ses sorunu, 7.1 de boğulma şikayetleri gibi yorumları okuyunca Razer'e dönüş yaptım. Seçtiğim kulaklıkla ilgili yorumlar hep olumlu olmuş. Özellikle oyunlarda ses kasmak için çok iyi dendi.
Peki bu?

Peki bu?
Bu modele bakmamıştım. Araştırayım teşekkürler.

Ekstra para verip amazondan alın başınız ağrımaz en azından.
Ya bir teknoloji mağazasında teşhir ürün bulup deneyeceğim ve öyle alacağım ya da %25 civarında fazla para ödeyip amazondan alacağım... Bilemedim iade riski için %25 fazla ödemek mantıklı mı halen.

Geri
Yukarı