İtopya garanti süreci

Hocam adresinize kurye çağırın. Yollayın kartınızı.

Dosya Ekleri

• ekran kartı.PNG
    ekran kartı.PNG
    26 KB · Görüntüleme: 47
Bir ürün satın aldım. Aldıktan 1 saat sonra iade talebi oluşturdum. 4 gün değerlendirilme süresi sürmüş. Şimdi 8 iş gününde hesabınıza yatabilir diyorlar. Aynı gün Hepsiburada'dan da bir işlemci satın aldım. Hepsiburadadan aldığım işlemcinin satıcısı Gaziantep'deymiş. Kargo süresi uzun sürer diye siparişi iptal ettim ve İstanbul'daki bir satıcıdan satın aldım. Ben iptale bastıktan 2-3 dakika sonra siparişi tamamen iptal ettiler ve işlemi de iptal ettiler, provizyonda bekleyenlerden silindi. Kart limitim de geri geldi. Eğer diğer yerlerdekine göre inanılmaz bir indirim yoksa yoksa oradan bir şey alanın aklından şüphe ederim. Bu örnek aynı Türknet kullanmaya benziyor. 100 kişiye internet satarlar. 80'i sorunsuz kullanır. 20'sinin internetini 30 gün bağlamazlar. Diğer 80 kişi o firmayı tavsiye eder de eder. Çünkü sadece şanslı.

Arkadaşlar böyle yerler 2. el ürün de gönderir. 5 kişiden iade gelen sorunlu (amatör insanın farkedemeyeceği) ürün de gönderir. İade süreçlerinde paranızı 1 hafta 2 hafta kullanır. Garanti süreçlerinde sürecin toplamı 10 gün sürecekse 30 gün sürer. Para iadesi veya değişim yapılması gerektiği durumda tüketicinin haklılığını kabul etmeyip siz Tüketici Hakem Heyetinden karar çıkartana veya mahkemeye verene kadar son raddeye kadar diretir. 2 günde kargoya verilecek ürünü 8-10 günde kargoya verir. Stoğunda olmayan ürünü size satar. Sonra size sattığı ürün adedi kadar gidip o üründen toptan fiyatına alıp size göndermek için sizi bekletir. Siz de benim kargom niye 8-10 günde geliyor diye düşünürsünüz ben dahil. Bu şirketler bu şekilde büyür bu şekilde varlar. Mantık şu: Türkiye nüfusu 80 milyon. Bu sektördeki pastanın %5'ini bile alsalar onlara ölene kadar yeter. Bu yüzden 10 müşterinin 6'sı problem yaşasa, mağdur edilse bile yine de müşteri bitmeyeceği için bu durum onlar için bir problem teşkil etmez. Bu anlattıklarım benim, arkadaşlarımın, forumlarda gördüğüm insanların ve dile getirmeye üşenen bir çok insanın, hayatın gerçekleridir. Bunun tersi durumda da yani bir problem yaşayıp, bu problemini kolay bir şekilde çözen durumdaki insanlar da 80 tane konuya yazar. Babasının şirketi gibi savunur. Aksini iddia edenin kanıtlamasını rica ediyorum. oradan normal fiyatından %30-%40 daha ucuza alınacaksa düşünülebilir. Ben tavsiye etmiyorum. Karar sizin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı