İtopya garanti sürecim

Valve

Hectopat
Merhaba bundan yaklaşık 8-9 ay öncesinde İtopya üzerinden Philips G401 marka bir mekanik klavye aldım klavye ilk aylarda iyiydi hoştu gayet memnundum. Ardından klavye temassızlık yapmaya başladı ve garantiye gönderdim bana sorun yok denilip klavye geri gönderildi. Ardından 2 ay boyunca o bozuk haliyle kullanmak zorunda kaldım. Ardından 2 ay sonra tekrar garantiye göndermek istedim 45 günün sonunda bana dönüş sağlandı ellerine mevcut klavyeden yokmuş onun yerine AOC GK200 gönderebiliriz dediler mecbur klavyesizdim ve kabul ettim.
Bugün AOC klavyeyi elim aldım kutusu açtım ve test ettiğimde "W" ve "e" tuşları çok fazla derecede temassızlık yapıyor.
Artık forumda İtopya'da yetkili biri varsa mevcut klavyenin üzrine para vereyim ve adamakıllı bir klavye gönderin inanılmaz derece canımı sıktı bu mevzu. Klavye olmadığı için adamakıllı oyun da oynayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şekilde bende QP'den Apex Pro TKL almıştım, ürün sorunlu ama aşırı beğendim. Aynı gün iadeye gönderip tekrar yenisini sipariş ettim. Gelen üründe aynı şekilde sorunluydu. 1 ay geçti üstünden ilk ürünün iadesi için mail atıp, telefonla arandım değişim mi istersiniz yoksa iade mi diye iadeyi seçtim. Ürünü 2.299TL'den almıştım ikisini de. İlk ürünü değişim için sorduklarında ürünün fiyatı daha artmamıştı fakat dün fiyatına baktığımda sitede 3.600TL'ye çıkmış ve bana iade mi değişim mi diye sormadan direk parayı yatırmışlar. Biliyorlar ki onlara muhtacız, onlar da her şeyi en ağırından alıyorlar. Evet ürünü güzel kargolamışlar, aynı gün kargoya verdiler bunlarda hiç sorun yoktu. Genel olarak aradığınızda da ulaşabiliyorsunuz (QP için konuşuyorum). Fakat çözüm işi geldiğimde müşteriyi düşünmüyorlar. Bende bu sitelerden yaptığım tek alışverişi bu şekilde yaşadım. Geçmiş olsun dostum, umarım memnun kalırsın bir dahaki sefere..

Aynı şekilde bende QP'den Apex Pro TKL almıştım, ürün sorunlu ama aşırı beğendim. Aynı gün iadeye gönderip tekrar yenisini sipariş ettim. Gelen üründe aynı şekilde sorunluydu. 1 ay geçti üstünden ilk ürünün iadesi için mail atıp, telefonla arandım değişim mi istersiniz yoksa iade mi diye iadeyi seçtim. Ürünü 2.299TL'den almıştım ikisini de. İlk ürünü değişim için sorduklarında ürünün fiyatı daha artmamıştı fakat dün fiyatına baktığımda sitede 3.600TL'ye çıkmış ve bana iade mi değişim mi diye sormadan direk parayı yatırmışlar. Biliyorlar ki onlara muhtacız, onlar da her şeyi en ağırından alıyorlar. Evet ürünü güzel kargolamışlar, aynı gün kargoya verdiler bunlarda hiç sorun yoktu. Genel olarak aradığınızda da ulaşabiliyorsunuz (QP için konuşuyorum). Fakat çözüm işi geldiğimde müşteriyi düşünmüyorlar. Bende bu sitelerden yaptığım tek alışverişi bu şekilde yaşadım. Geçmiş olsun dostum, umarım memnun kalırsın bir dahaki sefere..
Apex pro hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim almaya çok niyetliyim.

Muhtemelen şuan en iyisi. Abartmıyorum, çoğu kaliteli switch'i kullandım ama aralarında en iyisi Apex Pro. Ama üründe kronik sorun varmış sanırım yay sesi sorunu kesin çıkıyormuş. Bende o yüzden iade etmiştim zaten. Ama şuan 2.500 TL'ye bulsam alacağım tekrar yay sesini sorun etmeyip. 2.ürünü iade ettiğime çok pişman oldum. Çünkü ondan sonra 3 kaliteli klavye daha aldım hepsinde yay sesini hissettim. Dediğim gibi yay sesinden dolayı şuanki fiyatı verilmez ama 2.500TL ve altı bulursanız kaçırmayın. Özellikle uygulamadan RGB ayarlama aşırı şık, müzikle felan senkron olan müzik dinlemeyen insansana sürekli müzik dinletir. Tuşların hissiyatını daha önce hiçbir klavyede de görmemiştim. Fazlasıyla sağlam, bilek desteği biraz toz tutuyor ama o da çok iyi. Yani yay sesi sorunu olmayacak deseler şuan 3.500TL'ye alırım o klavyeyi.
(Not : ASUS ROG STRIX Scope RX TKL Wireless Deluxe ROG RX Red Optik Mekanik Gaming Klavye - Gaming.Gen.TR
Bu klavyeye bakıyorum 2 gündür, alma niyetim var. Sesi Apex Pro'ya yakın, tercihim biraz daha sessiz olması çünkü RX Optik mekanik hem de wireless.) Eğer ihityacın varsa bunu da kovalayabilirsin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı