İtopya garanti sürecim

Crablee

Hectopat
İtopya mağazasından 1 yıl önce aldığım kasamın, 2 gün önce yanlış BIOS kurmam sebebi ile anakartı bozuldu. Ve bunun için İtopya müşteri hizmetlerini aradım, beklediğimin aksine 5 dakika içinde açıldı telefon ve işlemi sorduk. Ertesi gün bilgisayar kasamı her ne kadar yanlış bir yöntem olsa da arabayla beraber ekran kartı ve diskleri çıkarmadan 1-2 saatlik bir yolculuğa çıkardım. Çok şükür herhangi bir sorun yaşamadım ya da şu ana kadar fark etmedim. Her neyse bilgisayarı götürdük. Orada önce kendileri uğraştılar sonra olmayınca anakartı teknik servise yollayacaklarını söylediler ve 15-20 gün kadar süreceğini eklediler. Bunun üzerine beklemek istemedik ve yeni bir anakart aldık ve anında orada taktılar, şu an mutlu bir şekilde bilgisayarımdan bu yazıyı yazıyorum. Tabi ben İstanbul'da ikamet ettiğim için gayet şanslıyım ama eğer fiziksel olarak gitme şansınız yoksa orasını bilemem. Ben çağrı merkezinden de mağazasındaki ilgiden de memnun kaldım diyebilirim.

Önceki anakartım: A320M Bazooka.
Şimdiki anakartım: B450 M.2 Pro.

Ayrıca işlemcim boşta 70-75 derece iken orada hem macun yenilemesi yapıldı hem de kasa temizlendi. Bunun üzerine boşta 50-55 derecelere ulaştım.
Yani şunun ekleyeyim. Bana denk gelmiş de olabilir ama çağrı merkezi fena değil ve fiziki olarak ziyaret edebilirseniz işiniz görülüyor.

Bende bugün kulaklık ve mouse aldım İtopya'nın tüm yayıncılara sponsor olmasına güvenerek daha sonra biraz araştırayım dedim her konu bakın her konu diyorum 1 tane bile pozitif yorum görmedim her konuda UPS ve İtopya hakkında kötü yorum var iptal mı etsem diye kara kara düşünüyorum söylenilenlere göre çoğu ürün kırık veya bozuk geliyormuş bunun çözümü olarak kargo çalışanının yanında ürünü açın diyor herkes ama UPS Kargo çalışanının yanında kargoyu açmak istediğinizde reddediyormuş ve daha sonra ürünü teslim aldığınızda eğer kırık veya bozuk çıkarsa İtopya iade talebini reddediyormuş sebebi ise kargo geldiğinde imza attıktan sonra ürünü sorunsuz teslim aldım seçeneğini onaylamış olmamızmış ama zaten kargo geldiğinde yanında açtırmıyorlar çok kararsızım iptal mi etsem acaba kendime diyorum ki kargo geldiğinde kargo çalışanının yanında açarsın ama çoğu yorumda kargo çalışanının yanında ürünü açmaya izin vermediği söyleniyor var mı arkadaşlar önerisi olan?

Bende bugün kulaklık ve mouse aldım İtopya'nın tüm yayıncılara sponsor olmasına güvenerek daha sonra biraz araştırayım dedim her konu bakın her konu diyorum 1 tane bile pozitif yorum görmedim her konuda UPS ve İtopya hakkında kötü yorum var iptal mı etsem diye kara kara düşünüyorum söylenilenlere göre çoğu ürün kırık veya bozuk geliyormuş bunun çözümü olarak kargo çalışanının yanında ürünü açın diyor herkes ama UPS Kargo çalışanının yanında kargoyu açmak istediğinizde reddediyormuş ve daha sonra ürünü teslim aldığınızda eğer kırık veya bozuk çıkarsa İtopya iade talebini reddediyormuş sebebi ise kargo geldiğinde imza attıktan sonra ürünü sorunsuz teslim aldım seçeneğini onaylamış olmamızmış ama zaten kargo geldiğinde yanında açtırmıyorlar çok kararsızım iptal mi etsem acaba kendime diyorum ki kargo geldiğinde kargo çalışanının yanında açarsın ama çoğu yorumda kargo çalışanının yanında ürünü açmaya izin vermediği söyleniyor var mı arkadaşlar önerisi olan?
Hocam ben öyle bir şey olacağını düşünmüyorum ama siz rahat edecekseniz iptal edin.

Geri
Yukarı