İtopya hazır sistem iadesi

AMDHUSEYIN

Zeptopat
Daha fazla  
Selam yakın zamanda İtopya'dan bir hazır sistem sipariş ettim. Bildiğiniz üzere hazır sistemlerde kargoyu kabul ettiğimnniz an iadee edemiyorsunuz ama bana denilen kargoyu kabul etmezseniz iadeniz gerçekleştirilir. Bu sabah aradıgım da ıse bana iade işlemini başlatın biz buradan pozitif ya da negatif bir bilgi vereceğiz size diye bir dönüt aldım.
Uzun lafı kısası böyle bir tecrübe yaşayan ya da konuyla ilgili bilgisi olan bilgilendirebilir mi?
Iade almama olasılığı da mı var İtopya'nın?
Konu biraz basit ama bununla ilgili bir icerik bulamadım.
İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teslim almadan iade edildiği zaman itiraz edemezler diye düşünüyorum aldıktan sonra edemezsin diye öyle demiş olabilirler.

Son düzenleme:
Konuya tam hakim olmamakla birlikte İtopya Acıbadem şubesi evime yakın ve mağazadan bir ürün almıştım, sonrasında iade için gittiğimde Webden aldığınızda 14 gün iade de sıkıntı yok ama mağazadan iade yapamıyoruz denmişti. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Siz gene ilk söyleneni uygulayın derim.

• Siparişinizi kargo teslim aşamasında eksik ya da hasarlı olup olmadığı konusunda kontrol etmeniz gerekmektedir. Gelen kurye ya da kargo personeli paketinizin kontrolü için sizi bekleyecektir. Siparişinizin tam olduğundan ve herhangi bir hasar oluşmadığından emin olduktan sonra teslimatı tamamlayınız. Eğer eksik ya da hasarlı bir paket teslim aldıysanız maalesef iade prosedürünü gerçekleştiremiyoruz. Eksik ya da hasarlı paket geldiğinde kargoyu teslim almadan önce tutanak tutturmanız ve teslim almadan tarafımıza geri gönderimini talep etmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve diğer sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyebilirsiniz.
    • Montajı yapılmış sistemler kişiye özel hazırlandığından dolayı, ürünlerde bir sorun olmadığında iade/değişim yapılmamaktadır. Arıza olması durumunda web sitemizde bulunan GARANTİ KOŞULLARI kısmını inceleyiniz.
    • Siparişiniz tarafınıza teslim edildikten sonra ilk 14 gün içerisinde satın alınan ürünün orjinal kutusunda ve zarar görmemiş olması, tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte eksiksiz olması, varsa hediye olarak verilen promosyonlu ya da kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda gönderilmesi gerekir.

• Siparişinizi kargo teslim aşamasında eksik ya da hasarlı olup olmadığı konusunda kontrol etmeniz gerekmektedir. Gelen kurye ya da kargo personeli paketinizin kontrolü için sizi bekleyecektir. Siparişinizin tam olduğundan ve herhangi bir hasar oluşmadığından emin olduktan sonra teslimatı tamamlayınız. Eğer eksik ya da hasarlı bir paket teslim aldıysanız maalesef iade prosedürünü gerçekleştiremiyoruz. Eksik ya da hasarlı paket geldiğinde kargoyu teslim almadan önce tutanak tutturmanız ve teslim almadan tarafımıza geri gönderimini talep etmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve diğer sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyebilirsiniz.
    • Montajı yapılmış sistemler kişiye özel hazırlandığından dolayı, ürünlerde bir sorun olmadığında iade/değişim yapılmamaktadır. Arıza olması durumunda web sitemizde bulunan garanti koşulları kısmını inceleyiniz.
    • Siparişiniz tarafınıza teslim edildikten sonra ilk 14 gün içerisinde satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması, tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte eksiksiz olması, varsa hediye olarak verilen promosyonlu ya da kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda gönderilmesi gerekir.

Sanırım bu kabul edilen ürünler için oluşturulan bir alt başlık çünkü telefonda almadan iade edebilrsiniz dediler. Şimdi aradım olabilir de olmayabilir de gibi bir tutum var. Tekrar arayacağım. Duruma göre burada da bilgilendirme yaparım.
Yok eğer dediğiniz gibiyse iade sadece tutanakla oluyorsa, kartonda hafif bir olumsuzluğu bahane edip de tutanak tutturabilinir (umarım gerek kalmaz çünkü kimse mağdur olmasın).
Tekrar arayıp bilgilendireceğim.

Teslim almadan iade edildiği zaman itiraz edemezler diye düşünüyorum aldıktan sonra edemezsin diye öyle demiş olabilirler.

Şahsen benim de fikrim bu yönde ama hazır sistem olunca bu prosedür biraz daha karmaşık.

Konuya tam hakim olmamakla birlikte İtopya acıbadem şubesi evime yakın ve mağazadan bir ürün almıştım, sonrasında iade için gittiğimde webden aldığınızda 14 gün iade de sıkıntı yok ama mağazadan iade yapamıyoruz denmişti. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Siz gene ilk söyleneni uygulayın derim.

Bu olayı ne zaman yaşadınız? Çünkü artık değil jelatini açılan kargosu kabul edilen hiçbir ürünü kabul etmiyorlar.

Sanırım bu kabul edilen ürünler için oluşturulan bir alt başlık çünkü telefonda almadan iade edebilrsiniz dediler. Şimdi aradım olabilir de olmayabilir de gibi bir tutum var. Tekrar arayacağım. Duruma göre burada da bilgilendirme yaparım.
Yok eğer dediğiniz gibiyse iade sadece tutanakla oluyorsa, kartonda hafif bir olumsuzluğu bahane edip de tutanak tutturabilinir (umarım gerek kalmaz çünkü kimse mağdur olmasın).
Tekrar arayıp bilgilendireceğim.

Şahsen benim de fikrim bu yönde ama hazır sistem olunca bu prosedür biraz daha karmaşık.

Bu olayı ne zaman yaşadınız? Çünkü artık değil jelatini açılan kargosu kabul edilen hiçbir ürünü kabul etmiyorlar.
Heralde 3 ay olmuştur.

Geri
Yukarı