Çözüldü İtopya kutusu açılmış RX 6500 XT ekran kartını iade alır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

supremacyjk

Centipat
Daha fazla  
İtopya'dan 12.04.2022 tarihinde 4000TL'ye RX6500 XT ekran kartı satın aldım. Kutusundan çıkarıp 1 gün civarı kullandım. Performans olarak memnun etmedi sizce İtopya kutusu açılmış kartı geri alır mı? (zaten kutusunda bant yoktu fakat statik poşetteki yapışkanı açıp çıkardım.) Daha önceden tecrübesi olanlar yazabilirse sevinirim boşuna göndermek istemiyorum.

Çözüm
Cevaplar için teşekkürler. Daha önceden bu konuda tecrübe yaşamış arkadaşlar da yazabilirse çok sevinirim.
Ürünün kutusu bana yırtık gelmişti fakat üstünde bir kutu daha olduğu için kargoyu teslim alırken yırtığı göremedim. Yırtık kutulu ürün gönderirken çok rahatlar. Gerçekten profesyonel sanal dolandırıcı gibi bişey :)

Verilen Cevap : Öncelikle bizimle iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Ürün tarafınıza geldiği zaman, ürünün kutusunda bir hasar, bir yırtık ya da göçük olduğunu gördüğünüz zaman, ürünü kabul etmemeniz gerekmektedir.

Ürünün kutusunu yırtık olarak görüp açtığınız takdirde, ürünün mesuliyetini kabul etmiş sayılmaktasınız.

Bu sebepten dolayı iade kapsamında ürünü maalesef gönderememektesiniz.

üstüne ürün hala kargoda gözüküyor iade kodu alamıyorum dedim siteden iade talebi açabilirsiniz diyor :) şaka gibi firma
THH Yolu gözükmüş hocam. 14 Gün koşulsuz şartsız iade hakkınız olduğu kanunen doğru ama bu tür firmalar kanunları takmıyor, istediği gibi at koşturuyor.
evet haklısın. itopyadan 1 kere anakart almıştım statik poşeti bantlı değildi ondan dolayı belki alıyorlardır dedim.
Bir şansını dene o zaman istersen, gönder iadeye ama sebep olarak ne belirteceksin. Daha uygun fiyatlı buldum falan gibi birşeyler yaz olmadı orası sende.

Bir şansını dene o zaman istersen, gönder iadeye ama sebep olarak ne belirteceksin. Daha uygun fiyatlı buldum falan gibi birşeyler yaz olmadı orası sende.
galiba almıyorlar şikayetlere baktığıma göre montajı yapılmış ürünleri. Yapacak bişey yok ikinci elden ufak zararla satıcaz veya kullanacaz..

Her şekilde iade edebilirsiniz. Kutusunu açsanız da, 13 gün kullanıp son gün iade etmek isteseniz de internet yoluyla aldıysanız geri iade almak ZORUNDALAR.
Konu tartışmaya kapalıdır arkadaşlar. İade almıyorum diyen varsa tüketici hakem heyetine bir dilekçe vermen yeterli olacaktır. İade almamalarını yazılı olarak size belirtsinler ki hakkınızı koruyabilin. Söz uçar yazı kalır.

4000 liraya aldığın karttan ne bekliyorsun onu anlamadım ben.
hocam sorum bu değil iade alınıp alınmadığı. ne beklediğimi gayet iyi biliyorum. bazı oyunlarda yazılımsal sorunlardan fps drop giriyor. bu sorundan herkes bahsetmiş görebilirsiniz.
Her şekilde iade edebilirsiniz. Kutusunu açsanız da, 13 gün kullanıp son gün iade etmek isteseniz de internet yoluyla aldıysanız geri iade almak ZORUNDALAR.
Konu tartışmaya kapalıdır arkadaşlar. İade almıyorum diyen varsa tüketici hakem heyetine bir dilekçe vermen yeterli olacaktır. İade almamalarını yazılı olarak size belirtsinler ki hakkınızı koruyabilin. Söz uçar yazı kalır.
Teşekkür ederim. Yeniden satışa uygun olmayan montajı yapılmış ürünleri alamayız vs diyorlarmış.

hocam sorum bu değil iade alınıp alınmadığı. ne beklediğimi gayet iyi biliyorum. bazı oyunlarda yazılımsal sorunlardan fps drop giriyor. bu sorundan herkes bahsetmiş görebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Yeniden satışa uygun olmayan montajı yapılmış ürünleri alamayız vs diyorlarmış.
Yazılımsal sorun düzelir ileride canını sıkma.

Aynen 6 ay sonra para iadesi çıksın, 6 ay sonraki 4000 lira ile değil ekran kartı Magnum dondurma alamaz. İtopya iade için servis raporu falan isteyecek muhtemelen.

Ben kafalarına fırlatırım kartı. Seve seve iade almak zorundalar. Servis raporu neymiş? Hayırdır? İstediği kadar kafa ütülesin. Ben internetten aldım ve beğenmedim, iade etmek için rengini beğenmedim demen bile yeterli 14 günlük süreyi aşmaman kafi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben İncehesap'tan zamanında RX 570 almıştım. Açıp, takıp test edip geri göndermiştim ve iade etmişlerdi. İtopya özellikle bu tür konularda sıkıntı olarak görülen bir firma ama ne olacağı belli olmaz.

Geri
Yukarı