İtopya mikrofon iadesi almıyor

Melih Sarıkaya

Hectopat
Daha fazla  
11.06.2022 tarihinde İtopya'dan GameBooster MC102 E-Cast USB Oyuncu Yayıncı Mikrofonu ürününü aldım.
Ürünü kutusundan zarar vermeden çıkarıp denedim ve kalitesini beğenmedim. Konuşurken sesim giderek azalıyor ama her zaman yapmıyor bu saçmalığı bazen düzgün kayıt alırken bazen de mikrofonun içindeki yazılımdan mı nedir sesimi gürültü engelleyici gibi cümle sonlarında kesiyor ya da kısıyor. Obs'ten ayar yaptım yine düzelmedi.
Bu nedenle İade etmek istedim. Ürün elime 14.06.2022 tarihinde ulaşmıştı. 16.06.2022 tarihinden beri iade etmeye çalışıyorum.

İlk önce İtopya sitesi üzerinden iade ederim diyerek girdim siteye ama siparişlerim kısmında ürünüm hala kargoda gözüküyordu. İade başlatamadım.
Teslim alındı durumuna geçmesini bekledim. Araya haftasonu girdi gün oldu 21.06.2022 yani bugün hâlâ teslim alındı gözükmediği için iade başlatamıyordum.
Bugün aradım İtopya'yı "iade etmek istediğimi hâlâ 14 gün iade süremin dolmadığını ve ürüne hiçbir zarar vermediğimi" söyledim. Bana cevap olarak müşteri temsilcisi "mikrofon, kulaklık gibi ürünleri kozmetik ürün olduğun gerekçesiyle iade alamaycaklarını" söyledi.
Böyle ortada kaldım.
Değerli forum üyeleri ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. Ne yapmalıyım?

iletişime geçerek çözüm alamıyor iseniz tüketici haklarına gitmeniz gerekiyor. dilekçe verdiğinizde kendilerine bildirim gider. yasal yolla halledemeyecekleri için size ulaşıp iade alırlar.

tabii ürünle ilgili iadeye mani bir durum yok ise.

Tüketici haklarına gidebilirsiniz.

iletişime geçerek çözüm alamıyor iseniz tüketici haklarına gitmeniz gerekiyor. dilekçe verdiğinizde kendilerine bildirim gider. yasal yolla halledemeyecekleri için size ulaşıp iade alırlar.

tabii ürünle ilgili iadeye mani bir durum yok ise.

Kulaklık neyse de mikrofona kozmetik diyemezler. THH'ye başvurun.
Tüketici hakem heyeti E-devlet üzerinden girmeye çalışıyorum. Site açılmıyor bile. Beyaz boşlukta bekletiyor 5 dakika. Girmeye çalışacağım.
THH'ye şikayette bulunduktan sonra beni ne kadar bekletirler acaba bilginiz var mı ?
Tek çarem biliyorum ama aylarca sonuçlanmasını bekler miyim?

Tüketici hakem heyeti E-devlet üzerinden girmeye çalışıyorum. Site açılmıyor bile. Beyaz boşlukta bekletiyor 5 dakika. Girmeye çalışacağım.
THH'ye şikayette bulunduktan sonra beni ne kadar bekletirler acaba bilginiz var mı ?
Tek çarem biliyorum ama aylarca sonuçlanmasını bekler miyim?
Hocam ne yaptınız acaba?

Ben itopyadan mikrofon almıştım ve beğenemediğim için iade etmiştim. Razer Kraken Seiren herhangi bir sorun çıkarmamışlardı ama bilmiyorum.

Düzenleme: Konu eskiymiş son durum ne oldu?

Yeni konular

Geri
Yukarı