İtopya sipariş ne zaman gelir?

eRgeo

Hectopat
Selamlar,
Ayın 21'inde hazır montajlı bir sistem siparişi verdim, bugün sokağa çıkma yasağı bitti ve benim aklımda bir soru belirdi. Siparişim ne zamana gelir? Çağrı merkezini aradığımda sırada 90 kişi vardı :D Bu nedenle bekleyemedim. Sizce ne zaman gelir siparişim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
Ayın 21'inde hazır montajlı bir sistem siparişi verdim, bugün sokağa çıkma yasağı bitti ve benim aklımda bir soru belirdi. Siparişim ne zamana gelir? Çağrı merkezini aradığımda sırada 90 kişi vardı :D Bu nedenle bekleyemedim. Sizce ne zaman gelir siparişim?

Sabah saat 10 civarında aramayı dene. Öğleden sonra aramayı denediğimde bende de çok kişi oluyordu sıra bekleyen. Sabah saatlerinde aradım sonra bir keresinde, direkt açmışlardı telefonu bana.

Cok rahat 1-2 hafta sonra gelir. Ikide bir sokaga cikma yasagi ilan ediliyor.
Evet. Zaten kendileri bile montaj gerektiren siparişleri ortalama 7 günde kargoya vereceğini söylemiş sitelerinde. Fakat bu en iyi ihtimal benim gözümde. Çünkü sık sık sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Bu da 14 güne kadar çıkabileceği anlamına geliyor. Bir de İtopya'nın zaten kargolama konusunda oldukça yavaş olduğu gerçeği var. Yani 2 hafta sürer diye tahmin ediyorum.
Ama her zaman bu böyle olmuyor. Mesela ben Pazartesi günü Ryzen 5 3600 işlemci aldım, bugün saat 12 civarında kargoya verildi. Fakat çoğunlukla geç kargoya veriliyor. Ki siz hazır sistem almışsınız. Buradan yola çıkarak 2 hafta diyorum.

Maşallah. 90 kişiyi beklemeye şarj yetmez.

İncehesap.comdan bazı parçalarını değiştirerek aldığım hazır sistem 12 günde geldi. (5 gün sokağa çıkma yasağını çıkararak söylüyorum) Bazılarına 8 günde gelmiş. Bazılarına 1 ay geçti hala gitmedi. Yani neye göre nasıl oluyor bence bilinmez. İtopya farklı kurum tabii ama genel olarak şu şartlarda her kurumdan geç alanda var tam zamanında alanda var. En önemlisi oturduğun yer bence. İstanbul dışındaysan uzun sürer. Kargodan hızlı ulaşacak malları daha hızlı elden çıkarıyorlardır bence. Yine de ne söylesek tutarlı olmaz. Neler okudu bu gözler bir görsen. Umarım hızlıca gelir.

Maşallah. 90 kişiyi beklemeye şarj yetmez.

İncehesap.comdan bazı parçalarını değiştirerek aldığım hazır sistem 12 günde geldi. (5 gün sokağa çıkma yasağını çıkararak söylüyorum) Bazılarına 8 günde gelmiş. Bazılarına 1 ay geçti hala gitmedi. Yani neye göre nasıl oluyor bence bilinmez. İtopya farklı kurum tabii ama genel olarak şu şartlarda her kurumdan geç alanda var tam zamanında alanda var. En önemlisi oturduğun yer bence. İstanbul dışındaysan uzun sürer. Kargodan hızlı ulaşacak malları daha hızlı elden çıkarıyorlardır bence. Yine de ne söylesek tutarlı olmaz. Neler okudu bu gözler bir görsen. Umarım hızlıca gelir.
Valla ben Sakarya'da oturuyorum ama AOC C24G1 monitör almıştım, kargoya verildikten 1 gün sonra gelmişti. Diğer şehirleri bilmiyorum tabii. Özellikle de çok uzak yerlerde çok uzun süre kargo sürecinde kalıyor. Ancak ilk kargoya verilme durumu biraz sıkıntılı. İtopya'ya bu yüzden forumdakiler %100 güvenemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı