İtopya Stokta Olmayan Ürün Satışı

197823

Kilopat
Haftasonu olan indirimde İtopya'dan ürün aldım, ben aldığımda stokta 15 tane kaldı yazıyordu indirimli olduğu için. Ürünü alalı bugün 4.gün ürünleriniz hazırlanıyor yazıyor hala ve bugün beni aradılar, ürünün stokta olmadığını tedarikçi firmanın yenisini getirmeyeceğini bu yüzden ürünü tedarik edemediklerini ve aldığım ürün yerine adını bile söylerlerken anlamadığım bilinmedik bir firmanın ürününü yollamak istediklerini söyledi. Ben de stokta olmayan bir ürünü nasıl satışa çıkarıyorsunuz ben aldığımda daha 15 tane var yazıyordu falan anlattım, ürünü hiçbir türlü tedarik edemeyeceklerini söylediler ya dediğimiz ürünü alın ya da paranızı verelim gibi bir konuşma geçti bende paramı iade istedim bakalım kaç günde yollayacaklar. Açtığım geçmiş konulara da bakabilirsiniz sistem dizme aşamasındayım ve İtopya'dan hiç alışverişim olmamıştı açtığım konularda da İtopya nasıldır falan diye sormuştum deneyerek görmüş oldum. İndirimde ürün aldık diye sevinirken adamlar stokta olmayan ürünü satıp daha sonra başka bir markayla değiştirip yollamaya çalışıyorlar, ben mağdur oldum siz olmayın. İade süresi ile ilgili gelişmeleri buradan aktaracağım 1-3 gün içerisinde yollayacağız dediler bakalım bu sözlerini tutacaklar mı bari stokta olmayan ürün satışı yapmaları gibi bir şey olmaz umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tipik İtopya ben hiç şaşırmadım. Bende ilk sistemimi oradan alacaktım. Şikayet var sitesini okuyunca kararımdan döndüm. Bende tüketici haklarına başvurun en azından onlar uğraşsın.

Paranı iade etmemek gibi bir durum olamaz. Şahsen ben de son alışveriş tecrübemden beridir İtopyayı sevmiyorum. Oradan monitör aldım ertesi gün daha da indirime girdi. Müşteri hizmetleriyle konuştum iade edip tekrar sipariş etmek yerine bu farkı kapatmama yardımcı olun dedim tamam dediler. Bir iki hafta sonra bir kulaklık almak istemiştim. Düşük segment ürünlerde yardımcı olamayız deyip sözlerini tutmamışlardı.

Sıradan itopya zamanında banada aynısını yapmışlardı.
Parayı iade yapmaları 10 iş gününü bulmuştu.
Itopya ve Nanokatalog sitesini katiyen önermem.

Son düzenleme:
Çok da sorun gibi görünmüyor. İade de teklif etmişler, ürünü tedarik edemedikleri için. Asıl sorun stokta olmayıp da oyalayan firmalar.

Helal olsun İtopya'ya, gelişme var, hahaha. Aramalarına bile şaşırdım, aramalarını bırak, para iadesi teklif etmişler. İyi, iyi, gelişiyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı