İtopya TEKNOPANDA nasıldır?

Vermiyor kesinlikle. Pahalı bir sistem olmuş.
Bu sistemi 10400F, Crucial 2666 MHz RAM'den 2 adet ve ekran kartı Palit RTX 2060 olacak şekilde aldığınızda 7250 TL oluyor.
Mümkün olan en kısa zamanda PSU değiştirilmeli ama. Zira kalitesiz bir PSU.
Hocama katılıyorum. Gereksiz pahalı sistem olmuş.

Kasanın hava akışı kötü, Thermaltake'in Smart ve alt model PSUları kalitesiz.
Kasalardan pek anlamam fakat şu sistemdeki kasa kötü mü? Bana hava akışı fena gözükmüyor gibi geldi, PSU'sunun tam modeli nerede yazıyor göremedim.

Kronik sorun tam olarak ne oluyor? Üreticiler hataları farkedip yeni ürünlerde bunları düzeltmiyor mu? :/

Hocama katılıyorum. Gereksiz pahalı sistem olmuş.

60TL farkla çok daha iyi bir SSD var ama sistem normal olarak pahalı ama günümüz durumlarını hesaba katarsak çok da pahalı değil.
Dediğim gibi en ucuz 1660 Super bile 3500TL 2200-2300TL'lik kartlar bunlar normalde ama yapacak bir şey yok tavsiyem yeni kartları bekle, bekleyemezsen teknopandayı SSD'yi değiştirerek al.

Kasalardan pek anlamam fakat şu sistemdeki kasa kötü mü? Bana hava akışı fena gözükmüyor gibi geldi, PSU'sunun tam modeli nerede yazıyor göremedim.

PSU modeli yazmaması sıkıntı zaten. Direkt GameGaraj PSU yazıyorlar, kendilerinin PSU ürettiklerini pek sanmıyorum.
Ön paneli full mesh görünüyor fakat fanları ne kadar kaliteli ve sessizdir bilemem.
3 lira daha verip WD Green alabilirsiniz. SSD sorunluysa SSD değişir, komple kasa niye değişsin?
60 lira verip WD Blue alınır en azından DRAM olur.
Kronik sorun tam olarak ne oluyor? Üreticiler hataları farkedip yeni ürünlerde bunları düzeltmiyor mu? :/
Kimisi düzeltiyor, kimisi düzeltmiyor. Ayrıca sistemdeki SSD'nin 3 yıl önceki SSD olduğunu bilemezsiniz, biraz şans işi.

PSU modeli yazmaması sıkıntı zaten. Direkt GameGaraj PSU yazıyorlar, kendilerinin PSU ürettiklerini pek sanmıyorum.
Ön paneli full mesh görünüyor fakat fanları ne kadar kaliteli ve sessizdir bilemem.

60 lira verip WD Blue alınır en azından DRAM olur.

Kimisi düzeltiyor, kimisi düzeltmiyor. Ayrıca sistemdeki SSD'nin 3 yıl önceki SSD olduğunu bilemezsiniz, biraz şans işi.
PSU konusunda katılıyorum, net bir model belirtmemeleri kötü ama pek şikayet de gördüğümü söyleyemem, neden model belirtmediklerini de anlayamadım açıkçası.

Demek istediğim, sistem kötü değil. Alınabilir. Lakin İntel çok daha uygun fiyata gelecektir. 9-10 bin TL'lik bütçelerden sonra AMD'ye geçilmesi çok daha mantıklı. Biri benden AMD sistem isterse bu sistemi sadece SSD değiştirerek öneririm. Lakin gönlüm İntel tarafında. Eğer bütçe artar ise net olarak AMD alınmalı.

Geri
Yukarı