İtopya'da satılan ASUS Dual RTX 2060'lar arasındaki fark nedir?

Dostum EVGA MSI ASUS gibi bilindik firmalar Samsung bellekler kullanıyor diye biliyorum. Dediğim gibi arkadaşın Zotac marka RTX 3060 alması onun adına iyi olmaz forumda birçok kişi Zotac markalı ekran kartlarını önermiyor Ali Güngör Recep Baltaş gibi bilgili kişilerde Zotac marka ekran kartlarını önermiyor.

Birçok ASUS kart değiştim 1 tanesi hariç HD 5670 bayağı oldu onun dışında Samsung ile gelen olmadı ayrıca MSI kartlardada aynı şekilde.
Ben Zotac'ı önerdiğim söylenemez bunu alın gibi bir şey çıkmadı ağızımdan paran yoksa, arttıramayacaksan bütçeyi ve almak zorundaysan mecburen alacaksın.

Birçok ASUS kart değiştim 1 tanesi hariç HD 5670 bayağı oldu onun dışında Samsung ile gelen olmadı ayrıca MSI kartlardada aynı şekilde.
Ben Zotac'ı önerdiğim söylenemez bunu alın gibi bir şey çıkmadı ağızımdan paran yoksa, arttıramayacaksan bütçeyi ve almak zorundaysan mecburen alacaksın.

Zotac 3060 ile Galax RTX 3060 arasında 100 TL fark var Zotac alıp ileride başım ağrıyacağına 100 TL daha koyup. Galax RTX 3060 alırım 8000 TL veren kişi 100 TL daha verir ha ama şu anda Teknobiyotik sitesinde GALAX RTX 3060 ekran kartında indirim var kart normalde 13575 TL tabii ki bütçe el vermiyorsa mecbur kalındıysa zotaca bakınalabilir.

Hocam 3600 iyi bir işlemci. 3060 besler.
Hocam herkes öyle diyor ama baktığım benchmark testlerinde %20 kadar bir darboğaz oluyor. ve fanım stok fan işlemcim yüksek ihtimalle ısınmadan ölecek ve kule tipi fan almak için bütçem yok. 1-2 ay böyle kullanmam gerekir. hala 3060 almam konusunda emin misiniz?

Dostum Zotac ekran kartları önerilmiyor ZOTAC Neden Önerilmiyor? malzeme kalitesi iyi değil diyor forumdaki çoğu kişi ayrıca Hynix bellek kullanıyor çoğu ekran kartı üreticisi Samsung bellekler kullanırken.

Hocam Zotac'ın malzeme kalitesi kötü diyorsunuz da önerdiğiniz kart Galax. Zotac'ın malzemesi Galax'tan çok daha iyi.
Malzeme kalitesi aşırı önemli olmadığı için sanırım Galax alırdım. Zotac'a hiç güvenmiyorum.

Hocam herkes öyle diyor ama baktığım benchmark testlerinde %20 kadar bir darboğaz oluyor. Ve fanım stok fan işlemcim yüksek ihtimalle ısınmadan ölecek ve kule tipi fan almak için bütçem yok. 1-2 ay böyle kullanmam gerekir. Hala 3060 almam konusunda emin misiniz?

Hocam siz benchmarkı ne yapacaksınız? Ben 2060 ve Ryzen 3600 kullanıyorum yüzde 50 kullanılıyor işlemci. 3060'ta ortalama 65 70 kullanılır. En fazla 90'lara çıkar. 3600 ile 3060 YouTuber biliyorum. Darboğaz sıcaklık falan kafaya çok takmamak gerekiyor.

Son düzenleme:
Hocam herkes öyle diyor ama baktığım benchmark testlerinde %20 kadar bir darboğaz oluyor. Ve fanım stok fan işlemcim yüksek ihtimalle ısınmadan ölecek ve kule tipi fan almak için bütçem yok. 1-2 ay böyle kullanmam gerekir. Hala 3060 almam konusunda emin misiniz?

Yanlış testler o zaman hocam. 3600 ile 3060 darboğaz yapmaz. 6600 XT ile kullanıyor insanlar.

Hocam herkes öyle diyor ama baktığım benchmark testlerinde %20 kadar bir darboğaz oluyor. ve fanım stok fan işlemcim yüksek ihtimalle ısınmadan ölecek ve kule tipi fan almak için bütçem yok. 1-2 ay böyle kullanmam gerekir. hala 3060 almam konusunda emin misiniz?
6600XT ile bile darboğaz olmuyor. 3600 hala gayet güçlü bir işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı