İTÜ için mezuna kalınır mı?

Elektrikten mezun olup yüksek lisansı elektronik üzerine yapabilirsiniz. İTÜ'deyim, gireyim yatay geçiş yaparım gibi bir düşünce ile asla gelmeyin, çok zor. Elektrik de kontrol otomasyon da iyidir. 🙂
Elektroniğe ilgim var buda beni çok kararsız bırakıyor. İtü elektronik tutmuyor çünkü. Sizce de yıldız teknik elektroniğe gitmektense itü elektriğe mi girmek mantıklı.

@berceste1538 Yıldız da iyidir ama bir İTÜ değil, yazdıkları gibi labortuvar şartları da İTÜ'de daha iyi diye biliyorum. Ben de sene sonuna doğru neden bilmiyorum makine istiyordum, İTÜ gelmiyordu, Yıldız da istemedim. Mimarlıktayım, hazırlıktayken çok düşündüm, iyi ki İTÜ'ye gelmişim diyorum. 🙂

@berceste1538 Yıldız da iyidir ama bir İTÜ değil, yazdıkları gibi labortuvar şartları da İTÜ'de daha iyi diye biliyorum. Ben de sene sonuna doğru neden bilmiyorum makine istiyordum, İTÜ gelmiyordu, Yıldız da istemedim. Mimarlıktayım, hazırlıktayken çok düşündüm, iyi ki İTÜ'ye gelmişim diyorum. 🙂
Geçen sene başında birkaç kişiye daha sordum onlarda sizin gibi söyledi baya araştırdım tek hedef belirledim İTÜ'ye gitmeyi ondan çok istedim ve olmayınca mezuna kalmayı bile düşünüyorum bunun için. Ben kendimi bildim bileli elektronik okumak istiyorum. Kontrol otomasyon benzer de elektrik çok başka dersleri. İstemediğim bir bölüme de gitmek istemem. Bir de geçiş çok zor dediniz ben sadece geçiş yaparsam diye tercih etmeyi düşünüyordum. zorsa hiç tercih etmem sonra vazgeçersem seneye puanım da düşer.

@fenomenale İkisininde çalışma alanları çok geniş aklına gelen her sektörde çalışabilirler. Elektronik devreler ve c c++ gibi programlama dillerini öğreniyorlar savunma sanayi otomativ gsm telekominikasyon gibi her yerde çalışabilirler. Kontrol otomasyonu da yeni araştırdım onunda genel olarak benzer eğitimler alıyorlar ama anladığım kadarıyla daha çok matlab proteus gibi programlarla devre analizi yapıyorlar sensörler uzerine araştırmalar yapiyorlar fabrikalarda evlerdeki iot teknojiler üstüne çalışıyorlar.

Elektrikten mezun olup yüksek lisansı elektronik üzerine yapabilirsiniz. İTÜ'deyim, gireyim yatay geçiş yaparım gibi bir düşünce ile asla gelmeyin, çok zor. Elektrik de kontrol otomasyon da iyidir. 🙂
Elektrik neden kontrol den iyidir? Bana öyle gelmedi pek de. Çünkü Elektronik Haberleşme ve Kontrol ün dersleri çok daha benzer gibi.

Bide şuan ben de Elektronik Haberleşme veya Kontrol yazacağım. Ama aslında bilgisayara daha yakın hissediyorum kendimi. İlk sene iyi çalışıp ÇAP ya da yatay geçiş gibi bir düşüncem var. Tabii ki geçerim ya da çap yaparım diye gitmeyeceğim ama ilk sene kendimi zorlamayı düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa çok sevinirim. Yani ne kadar zordur, hem çapa kabul için hem de sonrasında çap yaparken.

Elektrik neden kontrol den iyidir? Bana öyle gelmedi pek de. Çünkü Elektronik Haberleşme ve Kontrol ün dersleri çok daha benzer gibi.

Bide şuan ben de Elektronik Haberleşme veya Kontrol yazacağım. Ama aslında bilgisayara daha yakın hissediyorum kendimi. İlk sene iyi çalışıp ÇAP ya da yatay geçiş gibi bir düşüncem var. Tabii ki geçerim ya da çap yaparım diye gitmeyeceğim ama ilk sene kendimi zorlamayı düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa çok sevinirim. Yani ne kadar zordur, hem çapa kabul için hem de sonrasında çap yaparken.
Çap ve yatay geçişi araştırdım baya bende aynı şekilde yapmayı düşünüyorum ama dediğin gibi bunlar için gitmemek gerek çünkü çok zormuş. Yani orada kalma ihtimalini göze alıp gitmek gerek.
Bu arada neresi geliyor senin benim tyt bekledigimden çok daha kötü geldi kaydirma yapmışım sanirim ayt de matta 1 y bekledigimden fazla var. 18 bin sıralama geldi ne yapacağımı bilmiyorum şuan itü düşünürken şimdi yıldız teknik elektronik tutma ihtimali bile cok az. Ytü Kontrol otomasyonunu yazicam gibi ama cok kararsızım.

İTÜ Elektronik Haberleşme istiyordum ama sınav biraz kötü geçti. Tahminimce 7- 10 bin arası bir sıralama gelecek. İTÜ Kontrol ve Otomasyon (belki) , Yıldız Teknik Elektronik Haberleşme (kesin gibi) tutuyor.
İTÜ için mezuna kalınır mı sizce çok fark var mı Yıldız Teknik ile arasında?
Kontrol otomasyon okuyan var mı elektronik haberleşme ile dersleri neredeyse aynı tutarsa gitmeyi düşünüyorum önerir misiniz?
Yıldız Teknik veya İTÜ de farklı bölümde olsa da okuyanlar varsa yazarsanız okullar arasındaki farklar hakkında düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Tercih dönemine kadar karar vermem gerekiyor çok kararsızım bu aralar.
Ytü yaz geç hocam işsiz kalmazsınız

Geri
Yukarı