İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) güvenlik içeriye almadı

Şöyle de düşün. Adama giriş kartı olmayanı almayın diye emir geliyor. TC no vererek elini kolunu sallayan herkes girerdi. Teknoloji kampüsü için büyük bir tehlike bu. Şirketin başını arasanda güvenlik aradığın kişinin patron olduğunu ne bilsin? Belki rastgele birini aradın diye düşünür. Şirketin adının olduğu kartvizit ve çantanın olması o şirkette çalıştığına dahil güvenilir kanıt değil. Taklit edilmesi kolay şeyler sonuçta. Burada suç senin giriş kartını zamanında hazırlamayan kişi/kurum dadır. Sıkı bir güvenlik önlemi olmalı sonuçta önemli mühendisler çalışıyor orada.
O kadar kasacak birisi o giriş kartını 50 kez kopyalardı. Güvenlik orada arbede önlemek için var, adamı Robocop falan sanıyorsunuz sanırım. Bir şeyi önleme ya da bir şey yapabilmek için ne gücü var ne hakkı, bu sınırları zorlamış.

Şöyle de düşün. Adama giriş kartı olmayanı almayın diye emir geliyor. TC no vererek elini kolunu sallayan herkes girerdi. Teknoloji kampüsü için büyük bir tehlike bu. Şirketin başını arasanda güvenlik aradığın kişinin patron olduğunu ne bilsin? Belki rastgele birini aradın diye düşünür. Şirketin adının olduğu kartvizit ve çantanın olması o şirkette çalıştığına dahil güvenilir kanıt değil. Taklit edilmesi kolay şeyler sonuçta. Burada suç senin giriş kartını zamanında hazırlamayan kişi/kurum dadır. Sıkı bir güvenlik önlemi olmalı sonuçta önemli mühendisler çalışıyor orada.
Hocam giriş kartını İTÜ çıkarıyor ama siz bilirsiniz.

Ayrıca o ürünler kopyalanması kolay şeyler değiller merak etmeyin.

Hocam giriş kartını İTÜ çıkarıyor ama siz bilirsiniz.

Ayrıca o ürünler kopyalanması kolay şeyler değiller merak etmeyin.
Teknolojinin zirvesiymiş gibi bahsetmeye gerek yok. Altı üstü giriş kartı, içeride milyar dolarlık şeyler geliştirilse iki dandik kart denetimi ve bir insanın fiziksel müdahalesi ile korunmazdı. Birisi senden alıp tanımayan bir güvenlikle de girebilir. Kopyalanmaya değer olsa emin olun kopyalanması kolay şeylerden biri olurdu.

Teknolojinin zirvesiymiş gibi bahsetmeye gerek yok. Altı üstü giriş kartı, içeride milyar dolarlık şeyler geliştirilse iki dandik kart denetimi ve bir insanın fiziksel müdahalesi ile korunmazdı. Birisi senden alıp tanımayan bir güvenlikle de girebilir. Kopyalanmaya değer olsa emin olun kopyalanması kolay şeylerden biri olurdu.
Hocam üzerinde zaten bunları engellemek için barkod var ve kopyalanması imkansız.

Tamam hocam. Öyledir.

Bu arada hocam başımdaki adam İTÜ Teknokent yöneticilerinden. Öyle boş birini aramadım girerken. @Nevertalk1
Benim bahsettiğim konu İTÜ Teknokent yöneticisi falan değil. Görevlinin neden bulunduğu ve anlamsız ısrarı. Arada kopyalanamaz vs. diye abartılı ve gereksiz cümleler olunca gerçek hayattan fikir verdim. Israr olunca da heves diyerek geçtim.

Geri
Yukarı