İTÜ Proficiency Sınavı

Hocam ODTÜ ve Boğaziçinin Proficiency sınavlarına hiç göz attınızmı? Boğaziçinde yanlış bilmiyosam iki essay yazdırıyorlar. İTÜ'nin sınavı aralarında en kolayı bence.

Essay yazmak çok aşırı zor değil. Formatını öğrendikten sonra, 1-2 ay çalışma ile yüzde 70/75 iyi not alabilirsiniz. Fakat ITU sınavında 4 reading olduğu için, 1-2 ay için reading geliştirmek imkansız. Okuması düşük olan bir öğrenci en az 6 ay çalışması gerek ITU Yeterliliği geçmek için.

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay sonra haziranın 5 ve 7'sinde iki ayrı oturum şeklinde yeterlilik sınavımız olacak. Geçenlerde Cumulative yani dönem sınavından 80 lik kısımdan (listening, reading, grammar) kısmından 46 lakin her nasılsa diğer 20 puanlık writing essay kısmından tam puan alıp resmen zoru başardım. Kağıdın resmini çaktırmadan çekmiştim. Tabi sınav esnasında değil. Sizin ingilizce seviyem ve proficiency sınavı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?Eki Görüntüle 294673
Merhaba, hazırlık ve normal bölüm yıllarınız nasıl geçti acaba? Ben de bu sene hazırlık okuyacağım sonra da İnşaat. Hazırlık için önerebileceğiniz bir şey var mı? Daha çok sosyal açıdan, ingilizceme güveniyorum.

Geri
Yukarı