İTÜ Proficiency Sınavı

ACAR28

Kilopat
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay sonra haziranın 5 ve 7'sinde iki ayrı oturum şeklinde yeterlilik sınavımız olacak. Geçenlerde Cumulative yani dönem sınavından 80 lik kısımdan (listening, reading, grammar) kısmından 46 lakin her nasılsa diğer 20 puanlık writing essay kısmından tam puan alıp resmen zoru başardım. Kağıdın resmini çaktırmadan çekmiştim. Tabi sınav esnasında değil. Sizin ingilizce seviyem ve proficiency sınavı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
IMG_20180429_195725.jpg

Proficiency sinavindan gecsen bile hazirlik okumani oneririm. Ben de gecmeme ragmen hazirligi okudum. Faydasini gorursun. Bu arada hangi bolumdesin? :)

Ilk asamasi degismediyse 15 restatement, 30 reading olmasi lazim. 30 ile geciliyordu. 2. asamasinda listening sorulari basliyor. Yapilmayacak duzeyde degil.

Hazırlık atlama sınavından bilerek kalmış biri olarak düşüncelerimi belirteyim; hazırlık belki de üniversitenin en tatlı dönemidir. Hocaların son umrunda olduğun dönem. Boş boş gidip gelir günde 3 4 sayfa ödev yapar, mid term sınavlarına, essay sınavlarına girersin. Ve zaten ilk dönemin sonunda sana geçme hakkı tanınıyor ortalamayı yüksek tutarsan veyahut da tutamazsan atlama sınavı oluyor ve atlayabilirsin ben o sınavla atladım tavsiyem kur sisteminde en yüksek sınıflardan birine yerleşmek olsun misal geçme notu 80 ise 70 max yap ki üst sınıflara kal.

Proficiency sinavindan gecsen bile hazirlik okumani oneririm. Ben de gecmeme ragmen hazirligi okudum. Faydasini gorursun. Bu arada hangi bolumdesin? :)

Ilk asamasi degismediyse 15 restatement, 30 reading olmasi lazim. 30 ile geciliyordu. 2. asamasinda listening sorulari basliyor. Yapilmayacak duzeyde degil.
Şu an hazırlık okuyorum zaten.:) İnşaat'a başlayacağız inşallah gelecek sene. Çözdüğüm proficiency çıkmış sorularında ilk oturumda 60 üzerinden 40 civarı alıyorum. Zaten 40 alsam ikinci oturuma listening+writing 20 rahat alırım. Bu arada siz İTÜ'demi okudunuz? :)
Edit : Şu an dersteyim ve compare contrast yazacağız ve bu essay türünde sıfırım.

ITU Ucak Muhendisligi, son sinifim su an. Az kaldi bitiyor bizim de. :)
Yanlış hatırlamıyorsam sizin fakülte de Ayazağadaydı değil mi? Bu arada bölümünüz gerçekten çok iyi inşallah mezun olduktan sonra her şey dilediğiniz gibi olur. Bu ara final dönemlerinde Allah kolaylık versin.:)

Dünya Sınav müfredatında görülmemiş zor bir sınav ITU Yeterlilik. Hiçbir mevcut sınavda 4 tane okuma parçası yoktur. Gereksiz bir şekilde zorlaştırılmış ve bazı durumlarda kendileri bile sınav sorularında yapmışlardır. "Needlessly unnecessary".

Dünya Sınav müfredatında görülmemiş zor bir sınav ITU Yeterlilik. Hiçbir mevcut sınavda 4 tane okuma parçası yoktur. Gereksiz bir şekilde zorlaştırılmış ve bazı durumlarda kendileri bile sınav sorularında yapmışlardır. "Needlessly unnecessary".
Hocam ODTÜ ve Boğaziçinin Proficiency sınavlarına hiç göz attınızmı? Boğaziçinde yanlış bilmiyosam iki essay yazdırıyorlar. İTÜ'nin sınavı aralarında en kolayı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı