Çözüm iTunes 0xc000007b Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

VolkanYGTT

Decapat
iTunes programını açtığım zaman iTunes.exe başlatılamadı hatası alıyorum. Sizin video da bahsettiğiniz gibi ProcessMonitor programı ile çözmeye çalışsam da bir sonuca varamadım. ProcessMonitor içerisinde birden fazla MSCVP140.dll dosyasının karşısında '' NAME NOT FOUND '' ibaresi bulunuyor ancak System içerisinde bu dosyaları bulup silemedim.

ProcessMonitor programından aldığım save dosyasını OneDrive link olarak belirtiyorum.

Logfile.PML

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Çözüm
  • C:/Windows/System32/MSCVP140.dll
  • C:/Windows/SysWOW64/MSCVP140.dll
Dosyalarını silip kurun:

Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center
  • Download dedikten sonra hem vc_redist.x64.exe hem de vc_redist.x86.exe dosyasını seçin. Sisteminiz 64 Bit olsa da hem 32 Bit (x86) hem de 64 Bit (x64) sürümü kurmalısınız.

Hocam benim sorunum şöyle ki eklediğim resimde de belirteceğim üzere bilgisayarım üzerinde '' MSCVP140.DLL'' dosyalarına dair en ufak bir iz bulunmuyor :( Tek tek belirtilen yerlerde de arama yaptım. Gizli olabilecek dosyaları açıp öyle de arama yaptım.

Dosya Ekleri

• msc.png
    msc.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 89
Dediğim gibi MSCVP140.dll dosyaları hiç bir şekilde PC de bulunmamakta :( Sizin dediğiniz gibi tekrar yükledim atmış olduğunuz linkten programları ver her ikisini de kurdum ve iTunes tekrar çalıştırmaya çalıştığımda sorun aynı. Tekrar bir ProcessMonitor taraması yaptım sanırım birebir aynı ama onuda paylaşayım. Sorunum çok saçma ve çözüm bulamayacağım sanırım. Format atmak gibi bir işlem yapmak istemiyorum içerisinde ki fotoğraf video oyun vb şeyleri yedekleyebileceğim tekrar yükleyebileceğim gibi hızlı bir İnternet hızına sahip değilim maalesef.

Logfile 2.PML

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı