iTunes kullanmadan dosya aktarımı

fixit

Kilopat
Bir süreliğine iPhone 8 pPus kullanacağım. Şimdiye kadar hep Android kullandım o yüzden iOS biraz kapalı geldi. Örneğin tarayıcıdan indirme yapılamaması, dosya (müzik, video, fotoğraf vb.) aktarımı için bilgisayarda iTunes bulunma zorunluluğu gibi. Kullandığın bilgisayarlarda her zaman iTunes olmayabiliyor ya da insanda Android kullanımından kalan kopyala-yapıştır gibi daha hızlı aktarım isteği olabiliyor. Bu aktarımı iTunes kullanmadan yapmanın başka yolları var mı? Biraz araştırdım 3. parti yazılımlar var ancak onlarında işlem açısından iTunes kullanmaktan farkı yok. Bu olayın başka yöntemleri var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafları kopyala/yapıştır yöntemiyle telefondan bilgisayara alabilirsiniz. Videoları ise iTunes veya alternatifi uygulamalar ile telefonunuza atabilirsiniz. Müzikler ise aynı şekilde videolar gibi telefona atılabilir. Ancak ben harici uygulama öneririm. Ben Spotify kullanıyorum tüm cihazlarımda.

Bu arada tarayıcıdan fotoğraf indirilebiliyor. Basılı tutup Kaydet diyebilirsiniz.

Fotoğrafları kopyala/yapıştır yöntemiyle telefondan bilgisayara alabilirsiniz. Videoları ise iTunes veya alternatifi uygulamalar ile telefonunuza atabilirsiniz. Müzikler ise aynı şekilde videolar gibi telefona atılabilir. Ancak ben harici uygulama öneririm. Ben Spotify kullanıyorum tüm cihazlarımda.

Bu arada tarayıcıdan fotoğraf indirilebiliyor. Basılı tutup Kaydet diyebilirsiniz.

Hızlı cevap için teşekkür ederim. Dediğim gibi aktarım sırasında iki cihazda da karşılıklı program zorunluluğu biraz zahmetli geldi Android'e oranla. Spotify kullanmıyorum hocam müziklerimi, videolarımı arşiv olarak bilgisayarda saklıyorum bunları telefona atmam için hangi programı önerirsiniz?

Tarayıcıdan dediğiniz gibi fotoğrafları kaydediyorum ancak mesela Turbobit üzerinde bulunan herhangi bir dosyayı indiremiyorum. Bilemiyorum Safari ile alakalı bir durum mu başka tarayıcılarda denemedim.

Bazı tarayıcılar kendi belgelerine dosya indirmesi yapabiliyor ancak o tarz tarayıcılar kalmadı sanırım. Evet Android'e göre dosya konusunda sıkıntılı iOS. CopyTrans Control Center uygulaması ile zil sesi yapabiliyorduk. Aynı zamanda diğer verileri de kontrol edebiliyor olmamız gerek. Bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Önerim imkan varsa iTunes.

Bazı tarayıcılar kendi belgelerine dosya indirmesi yapabiliyor ancak o tarz tarayıcılar kalmadı sanırım. Evet Android'e göre dosya konusunda sıkıntılı iOS. CopyTrans Control Center uygulaması ile zil sesi yapabiliyorduk. Aynı zamanda diğer verileri de kontrol edebiliyor olmamız gerek. Bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Önerim imkan varsa iTunes.

Hocam dediğim gibi bir şekilde iTunes kullanarak vb. dosya transferi yapılır. Asıl sıkıntı benim için tarayıcıdan indirme yapamam fazla indirme yapan birisiyim bu sorunu nasıl aşarım bir fikriniz var mı?

"Apowersoft Phone Manager" adlı uygulamayı kullanmanızı öneririm, iTunes kanser olmanıza yol açabilir eşzamanlama saçmalığı yüzünden. Ayrıca önerdiğim uygulamada müzik, video, fotoğraf vb. öğeleri çok rahat transfer edebiliyorsunuz iTunes'un aksine.

Eğer müzik için diyorsanız şarkıları video veya MP3 olarak indirmenizi sağlayacak uygulamalar mevcut.
Hocam, sadece video veya mp3 değil genel için. Bu indirmeye engelleyen sistemin kendisi mi yoksa tarayıcı ile alakalı mı eğer safari ile alakalı ise başka tarayıcı kullanabilirim.

"Apowersoft Phone Manager" adlı uygulamayı kullanmanızı öneririm, iTunes kanser olmanıza yol açabilir eşzamanlama saçmalığı yüzünden. Ayrıca önerdiğim uygulamada müzik, video, fotoğraf vb. öğeleri çok rahat transfer edebiliyorsunuz iTunes'un aksine.

Aynen öyle hatta komple bu sistem kanser sebebi sanırım tekrar android'e geçeceğim.

Dediğim gibi birçok tarayıcı desteklemiyor. Ancak bazı tarayıcılar indirmeleri destekleyebilir. Önceden mevcuttu ancak şu an kullanmıyorum.

Sanırım tek tek indirip denemek gerek tarayıcıları gerçekten kendine has bir işletim sistemi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı