Çözüldü İwd modem açık gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Huso112

Hectopat
Makaleler
1
Merhablar.
Ben kolları sıvayıp archlinux işine başlamıştım ama böyle bir sıkıntı yaşıyorum.

IMG_20210529_212118_191.jpg

Bunu nasıl düzeltirim?

Çözüm
sudo nano /etc/vconsole.conf komutu çalıştırın, açılan metin editörüne KEYMAP=[I]trq[/I] satırını ekleyin ve kaydedin. nano yüklü değilse yükleyebilirsiniz.
Aktif etmemiz gerekiyormuş, benim hatam bu konuda pek bilgim yoktu.

systemctl enable udisks2 komutunu çalıştırıp aktif ettikten sonra çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için sistemi yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra systemctl status udisks2 komutunu çalıştırıp servisin durumunu kontrol edebilirsiniz.
Her şey için sağolun hocam şu an sistem tıkır tıkır çalışıyor. Tek klavye sıkıntısı var add'den baktım ama trq klavye yok gibi :(

sudo nano /etc/vconsole.conf komutu çalıştırın, açılan metin editörüne KEYMAP=[I]trq[/I] satırını ekleyin ve kaydedin. nano yüklü değilse yükleyebilirsiniz.

Çözüm
Bu da tamamdır hocam :) Vallahi hocam Allah sizden razı olsun. Tabi öbür hocalarımdan da ama sizin emeğiniz çok geçti. Çok minnetarım. Konu kapanmıştır.

Geri
Yukarı