İyi Bilgisayar ve Kötü İnternet için OBS ayarları

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Bilgisayar Özelliklerim: R7 2700X, 16GB 3200MHz RAM ve GTX 1660 Super.

İnternetim ise 81 Mbps download, 3.70 Mbps upload.

Bu bilgisayar ve internet için Open Broadcaster Software ayarlarını söyler misiniz? Sadece LOL yayını yapıyorum. Bilgisayarın ne kadar zorlandığı umurumda değil sadece akıcı ve kaliteli bir yayın yapmak istiyorum. Kendim ayarları yaptığımda yayın kasıyor. Ne önerirsiniz?

Benim kullandığım ayarlar aşağıdaki gibidir.

1580999519179.png
1580999537010.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayını işlemciden verip, slow-slower seçenekleriyle deneyin. Ne kadar indirirseniz bu ayarı işlemciye yükte o kadar fazla biner, oyunda FPS düşer ama yayının kalitesi artar. Deneme yanılma ile FPS'yi aşırı etkilemeden bu ayarı düşürün.

Yayını işlemciden verip, slow-slower seçenekleriyle deneyin. Ne kadar indirirseniz bu ayarı işlemciye yükte o kadar fazla biner, oyunda FPS düşer ama yayının kalitesi artar. Deneme yanılma ile FPS'yi aşırı etkilemeden bu ayarı düşürün.
Slow-slower'i bulamadım dostum. Ne tarafta? İşlemciden verme falan biraz detay verir misin? Nereden yapacağım?

Buradan;
Eki Görüntüle 497422

Video Bit Hızı kısmına siz 2400-2500 yazın. Çıkışı da 720P@30FPS yapın. Yayında FPS yüksekken kasma oluyorsa Bit yetmiyordur.
Ben NVidia NVENC H.264 New kodlayıcısını kullanıyorum. Yanlış mı yapıyorum? Yazılım x264 olması daha mı iyi?
Buradan;
Eki Görüntüle 497422

Video Bit Hızı kısmına siz 2400-2500 yazın. Çıkışı da 720P@30FPS yapın. Yayında FPS yüksekken kasma oluyorsa Bit yetmiyordur.

Ultrafast falan nedir bunlar? İşlemcimi kullansın sorun değil yayın kasmasın yeter işlemcim çok iyi zaten hangisini yapmalıyım?
1581005490736.png

Son attığın ekran görüntüsündeki ayarı ''düşürdükçe'' işlemciye binen yük artar, yayının kalitesi de artar. Slow seçeneğiyle deneyerek oyundaki FPS'yi gözlemle, eğer oyunun akışını rahatsız etmiyorsa FPS'deki düşüş, biraz daha düşür ayarı.

Son attığın ekran görüntüsündeki ayarı ''düşürdükçe'' işlemciye binen yük artar, yayının kalitesi de artar. Slow seçeneğiyle deneyerek oyundaki FPS'yi gözlemle, eğer oyunun akışını rahatsız etmiyorsa FPS'deki düşüş, biraz daha düşür ayarı.

Placebo yaptım. İşlemci kullanımı %90'larda ama FPS hâlâ 200 civarlarında. Yayınsa hâlâ kasıyor.

Çünkü bitrate'i fazla veriyorsun.
Upload 3.80 civarı ama bitratem 2000-2500-3000 olsa da kasmaya devam ediyor. Yayın ise 720P@30FPS. Hatta 640P'ye 2500 bitrate verdim hâlâ kasmaya devam ediyor. Biri Teamviewer ile yardım etsin Allah aşkına.

Geri
Yukarı