İyi bir müzik kulaklığının yaratacağı farklar nelerdir

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar ben kendimi bildim bileli kulaklık kullanmayan bir insanım.
Oyundan müziğe tüm sesleri kafam kadar hoparlörlerden almaktayım.

Beats'in kulaklıklarını takıp bir müzik dinlediğimde gülmekten alıkoyamadım kendimi.
Mutluluk katsayım arttı yani birden :)

Okulların açılmasıyla iyi bir kulaklık almak istiyorum.
300 liraya gerçekten iyi bir kulaklık alınabilir mi ? Öneri istemiyorum arkadaşlar.
Yaratacağı fark nedir ? Bisiklet sürerken kullansam havaya sokar mı beni. Ben bunları merak ediyorum.
Gerçekten kulaklıktan çok uzak bir yaşamım var.

Müziği içinde hissediyorsun dışarıdan ses almıyorsun. Fakat dikkat et sesin kötüyse kendini çok kaptırıp bağırarak müzik söyleme :D Eniştemle MediaMarkt'ta Beats kulaklıklara bakıyorduk, son anda kurtardık adamı(^-^).

Şöyle ki bahsettiğiniz kafa bantlı kulaklık ise güçlü bir kaynaktan müzik dinlemelisiniz. Telefon ve taşınabilir cihazlara o dediğiniz Beats'leri taktığınızda empedans (direnç) değerinden dolayı gerçek kalitesini göremezsiniz.
300 TL'ye bir AKG alırsanız (kulak içi) telefon yanında verilen kulaklıklardan dinlediğiniz şeyin müzik olduğuna inanmayabilirsiniz.

Özetle çok fark yaratır. Özellikle sizin telefonunuz FLAC desteklerken ve ses kalitesi iyiyken.

Şuan iPhone ile Sennheiser CX 400-ii kullanıyorum. Beats'i de denedim ama bu kulaklık beats'den daha iyi ( Tour modelinden ). İkinci kutuyu kullanıyorum şuan.

Sennheiser_CX_400_II_Precision_Kulakici_Kulaklik_Siy_1743_1.jpg

Beats stil olarak bulabileceğin en iyi kulaklıklara sahip bence ve artık apple satın aldığına göre eğer iphone kullanıyorsan elde edebileceğin en uyumlu donanım olacak yeni modellerinde. Orta üstü bir ses kalitesi veriyor ama zaten telefondan hiç bir zaman çok yüksek ses kalitesi alamazsın. Urbeatsler yaklaşık senin istediğin fiyatlarda ama denemeden alma .Beğenmezsen Sennheiser 100-200 lira arası kaliteli ürünler ortaya çıkarıyor.

Ya ben zaten bu güne kadar kulaklık kullanmadığım için, alacağım kulaklık bana çok şahane bir şey gibi gelecek büyük ihtimalle.
Ben de istiyorum ki almışken güzel bir şey alayım.

Yani kulaklığın görüntüsü bile mest etsin görenleri :) 300 liraya böyle bir model var mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı