İyi bir üniversite kazanıp yurt dışına gitmek iyi bir hedef mi?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Hedefim iyi bir üniversite kazanıp bitirdikten sonra yurtdışındaki bir üniversitede yüksek lisans yapıp orada çalışmak. Sizce güzel bir hedef mi?

Merhaba, tavsiyem, üniversite hayatın süresince mutlaka Erasmus programıyla yurt dışında 1 dönem bile olsa okuman. Bu durumda en önemli parametreler, okuduğun bölüm ve gideceğin ülke bana kalırsa. Bu iki parametreyi detaylıca araştırman senin faydana olur. Bence hedefin güzel, çünkü mutlaka farklı kültürlerden öğreneceğin şeyler var.

Merhaba, tavsiyem, üniversite hayatın süresince mutlaka Erasmus programıyla yurt dışında 1 dönem bile olsa okuman. Bu durumda en önemli parametreler, okuduğun bölüm ve gideceğin ülke bana kalırsa. Bu iki parametreyi detaylıca araştırman senin faydana olur. Bence hedefin güzel, çünkü mutlaka farklı kültürlerden öğreneceğin şeyler var.
Hocam gönül Amerika istiyor ama zor gibi. O yüzden İsveç düşünüyorum.

Bazılarına göre sufli heves sayılıyor. Bence insan gibi yaşamak ve kaderini senden daha cahil insanların dudağından çıkan iki söze bırakmamak için yurt dışında gitmeni kolaylaştıracak bir kapın olması çok önemli.
O yüzden iyi bir üniversite kazanmam lazım hocam. Sabancı Üniversitesi istiyorum.

Hocam gönül Amerika istiyor ama zor gibi. O yüzden İsveç düşünüyorum.

Amerika'dan ziyade bana kalırsa İskandinav ülkeleri, refah seviyeleri açısından çok daha uygun ancak yine de Amerika diyorsan en azından Kanada'yı düşünebilirsin.

Bununla birlikte,

Bazılarına göre sufli heves sayılıyor. Bence insan gibi yaşamak ve kaderini senden daha cahil insanların dudağından çıkan iki söze bırakmamak için yurt dışında gitmeni kolaylaştıracak bir kapın olması çok önemli.

Bu yoruma da sonuna kadar katılıyorum.

Amerika'dan ziyade bana kalırsa İskandinav ülkeleri, refah seviyeleri açısından çok daha uygun ancak yine de Amerika diyorsan en azından Kanada'yı düşünebilirsin.
Hocam sizce üniversite olarak Sabancı nasıl? İlk binle alıyor burslu olarak.

O üniye gidenlerin %30'u yurtdışına gitmiş.

Türkiye'de devlet üniversitesi olarak iyi konumda denilebilecek en fazla 10 üniversite vardır, mezun olduktan sonra zorlanmayacağın. Onun dışındaki üniversitelerin hepsi standart. Tabii ki bu durum vakıf üniversiteleri için de geçerli ve Sabancı Üniversitesi iyi bir konumda diyebileceğim vakıf üniversiteleri arasında. Şansını yükseltebileceğin bir üniversite.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada Koç üniversitesinin fiyat politikası ile ilgili bir yazı var. Ama yazı da koç üniversitesinin uluslararası bağlantılarına da değinilmiş. Sabancı'da da benzer imkanların var olduğu görüşündeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı