İyi bir üniversite mi yoksa ABD yüksek lisans mı?

NiksyW

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Size küçük bir sorum olacaktı. Üniversitede yazılım mühendisliği okumayı düşünüyorum Bahçeşehir üni. de ama bir miktar para ödemem gerekecek sizce puanımın yeten bir üni.'de okuyup o parayla ABD yüksek lisans yapmak mı daha mantıklı. Yoksa Bahçeşehir bana imkanları sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amerika'ya gitmen mantıklı olabilir. Farklı kültür sana fikir katabilir. Örneğin Nevzat Aydın yanılmıyorsam o da yazılım mühendisliğinin masterını ABD'de yaparken şimdiki yemeksepeti sistemini orda kullanıp "kendimizde niye yok?" mantığıyla yemeksepeti'ni kurmuştu. :)

Tabiki de burada olman daha iyi. Bahçeşehir sana her imkanı verir mezun olursun ama tabi her meslek gibi burda da başlarda iş bulma sorunu maaş azlıgı. Arkadaşım ülkende oku destek ol vatanına milletine ABD'ye gerek yok.

Öncelikle okuyacağın Üniversite Başakşehir olsun orada almış olduğun dereceye göre belki okul bile seni gönderebilir. Senin odaklanman gereken buradaki en iyi üniversiteye gitmek olsun, zamanla farklı fırsatlar çıkar değerlendirir tekrar Amerika rüyan gerçekleşebilir.

ABD Lisansın daha iyi olacağını düşünüyorum. Lakin ülkemizin eğitim sisteminin de belirli bir sınırı vardır. Çalışmaktan nefret eden biri olarak söylüyorum. Amerika'da Harvard üniversitesini okuyarak, sınırları aşabilirsin.

ABD kulağa hoş gelse de, her an krize girebiliriz. Trump zaten psikopat, buradakinin de ne olduğu belli, olan sana olur yani. Eğer çalışacak isen, Bahçeşehir'de okuman daha iyidir bana göre. Zaten notların iyi olursa burslu olarak gidebilirsin. ABD genelde böyle öğrencileri kaçırmaz.

4 yıl çok uzun bir süre fakat içinde geçirdiğinde çok kısa sürede geçip gidiyor. Eğitimi ertelememek lazım ve en küçük yaşta en iyi şekilde eğitilmek ve bunun akabinde çıkan fırsatları değerlendirmek gerekir. Eğitim olarak en iyi eğitimi vereceğini düşündüğün mümkünse İstanbul içinde köklü tarif edebileceğimiz (Vakıf ve Özel) üniversitelerde eğitimini alıp staj fırsatlarını ve hatta okurken çalışmak gibi imkanları yaratarak kendini tamamlarsın. Hiçbir şey için geç değil fakat insanın çalışma azmi ve sabrı yaş ilerledikçe azalıyor.

Bu güzel yorumlarınız için teşekkürler. Bir de sizce şu anda yazılımın üst nokta Bahçeşehir midir? Daha iyi bir üniversite var mıdır?

Amerika'ya gidebilirsin.
Malum ülke kötü günlere gidiyor orada bir hayat kurabilirsin.

Burada üniversite okur işi kavrarsın. Amerika'da yüksek lisans ile prestij yaparsan daha mantıklı hem de yaşın ilerlemiş olucağından daha rahat okursun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı