İyi hissetmek için ne yapmak lazım?

FCKNG2040ALONE

Hectopat
Daha fazla  
Ben Yusuf 15 yaşındayım, doğduğumdan beri hep depresif yapılı bir insandım. Sanki sürekli kendimi mutsuzluğa çekiyorum. Gerçekten çok sıkılmaya başladım, her gün aynı şeyleri yapmaktan. Gerçekten derdimi anlatabildiğim kimse yok, sevdiğim şeyleri ailem yüzünden bırakmak zorunda kaldım ve benim isteklerimden çok hep kendi istedikleri şeyi yapmamı istiyorlar, akıl sağlımı kaybediyor gibiyim. Birdenbire çok öfkelenmeye başlayabiliyorum bazen de durduk yere ağlamaya başlıyorum, sürekli ders çalışmamı söyleyip duruyorlar ve bu cidden çok canımı sıkmaya başladı. Kendimi çok stresli ve kötü hissediyorum, iyi hissetmek için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayal kur, yaptığın şeyleri kendin için yap. Ailede sıkıntı varsa o depresif moddan çıkmak kolay olmaz. Şehir dışında iyi bir üniversite kazanıp yurtta yaşadığını hayal et. Her şey daha güzel olacak o zamanlarda.

Ailenizle konuşmayı denediniz mi?

Genelde kavgayla bitiyor.

Sadece ergenlik.

Umarım öyledir.

Hayal kur, yaptığın şeyleri kendin için yap. Ailede sıkıntı varsa o depresif moddan çıkmak kolay olmaz. Şehir dışında iyi bir üniversite kazanıp yurtta yaşadığını hayal et. Her şey daha güzel olacak o zamanlarda.

Ders çalışmayı hiçbir zaman sevmedim ama spor yapmayı çok seviyorum besyo kazanabilirsem oradan ilerlemeyi planlıyorum.

Akıl sağlığını öfkeyi falan sal arkadaş edin. Kendini dışarıda gezmeye zorla kafelere git, takıl, dolaş.

Yeni nesilde senin gibi birçok kişi var ev-okul yapıp durdukları için hepsi çok depresif hayattan bunalıyorlar üçüncü bir yere ihtiyaçları var.

Geri
Yukarı