İyi Hissettiren Gitar Soloları

Abi ton manyağı olmamak lazım çünkü olmuyor:) Epi Les Paul ile metal çalıyorum mesela. Ama bir yandan Joe Satraini de severim. Dolayısıyla iki farklı gitar lazım olur ki bütçe sıkışık Türkiye deyiz sonuç olarak.
Birde beni mutlu eden bir şarkı daha söyleyeyim.
Patric Rondat Vivaldi Tribute ( Bunu da çalmaya çalıştım olmadı ya:( Ama tappingden öncesine kadar yaptım yeter:D )
Steve Vai For The Lov OF God

Nota bilgim zayıf. Ben ilk klasik ile başladığım için hep el egzersizi yapardım. Şu an kendime inanamadığım sololar atıyorum da nota da bazen çok lazım oluyor:(

Haklısınız. Bir yandan Fender bir yandan ESP falan alamayız.[emoji1] Nota bilgisinden kastım "gam" ve "modlar" konusuydu. Bunları iyi bir şekilde öğrenmek sizi en az 10 adım ileri götürür. Bunun yanında tekniklere de önem verirsek oldukça iyi yerlere gelebiliriz. Nota okuma konusu ise bence öğrenilmeli ama Eric Clapton, Jimi Hendrix nota okuyamazmış. ileride stüdyo gitaristliği için şart ve TAB'da bir yere kadar.

Tam istediğim gibi olmasa da şöyle tonlar alabiliyorum. Ritim olarak bir sıkıntı yok fakat solo kaydetmeye geldiğim zaman dip ses gerçekten çok rahatsız edici oluyor.
Aslında bas gitaristim ve bas gitar kayıtlarında tam istediğim tonları alabiliyorum çünkü bas'ın verdiği ses çıkışı gayet yeterli oluyor. Ama elektro gitar biraz sönük kalınca ve mecburen biraz inputu arttırınca dip ses kulakları tırmalıyor. :)
Fena değil bence.[emoji1]

Haklısınız. Bir yandan Fender bir yandan ESP falan alamayız.[emoji1] Nota bilgisinden kastım "gam" ve "modlar" konusuydu. Bunları iyi bir şekilde öğrenmek sizi en az 10 adım ileri götürür. Bunun yanında tekniklere de önem verirsek oldukça iyi yerlere gelebiliriz. Nota okuma konusu ise bence öğrenilmeli ama Eric Clapton, Jimi Hendrix nota okuyamazmış. Şahsen ileride stüdyo gitaristliği için şart ama.

Dediğiniz gibi şart. Bir ara okulda koro işi oldu nota bilgim olmasada gamlar çok işime yaradı. Bir ara gam ve modlar işine önem göstereceğim ama ne zaman bilemiyorum. Birde teknik derken de demek istediniz? Çoğu tekniğim kötü değildir ama sweep yapamıyorum:(

Şunu da şuraya bırakayım. Çok hoşuma gidiyor bu melodi.

@Ahmet Burak Ton bence gayet güzel ya:) Ben beğendim hani.
Mesa Boogie simülatörü kullandım.
Dediğim gibi ritim gitar kaydederken güzel fakat iş soloya gelince dip ses ile ilgili ciddi sıkıntılarım oluyor. Noise Gate açmak istemiyorum çünkü sustaini kesiyor. E açmayınca da dip ses kulakları kanatıyor. :)

Şunu da şuraya bırakayım. Çok hoşuma gidiyor bu melodi.

O zaman ben de şunu bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten bu kayıtları markasını bilmediğim ve SX markasından bile daha kötü olan bir strat ile kaydediyorum. :(
Durumu içler acısı ama pluginler can kurtarıyor hocam.

Zaten bu kayıtları markasını bilmediğim ve SX markasından bile daha kötü olan bir strat ile kaydediyorum. :(
Durumu içler acısı ama pluginler can kurtarıyor hocam.

Bence de can kurtarmış hani:) Benim ton olarak derdim yok ta wah pedalları neden bu kadar pahalı:(

En sevdiğim gruplardan birini unuttum:D Genel olarak Dream Theather' ın sololarını severim:)

Bence de can kurtarmış hani:) Benim ton olarak derdim yok ta wah pedalları neden bu kadar pahalı:(

En sevdiğim gruplardan birini unuttum:D Genel olarak Dream Theather' ın sololarını severim:)
Petrucci kraldır ya.
Ben de Myung a bayılıyorum. :D :D :D
Adam çok garip. :D Sanki robot gibi. :D Başkası onu kontrol ediyormuş gibi. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı