İyi para kazanılacak iş önerisi

Nereye gidersen git ne yaparsan yap özel sektör seni öldürmeden para vermez.

Zorluğu önemli değil demek ancak elin işinde çalışmayan biri diyebilir. Zorluğu önemli değilse sanayide çok iyi para var.
Haftalık 600'dü bu yaz ama belki artmıştır.
Komilik de iyi para var. Arkadaşım hala komi çocuk 90-150 arası alıyordu sanırım (bahşiş etkeni fazla genelde 80+bahşiş şeklinde olur).
Berber çıraklığında para yok günde alacağın en fazla 2 paket sigara parası (bayram hariç ).
Peki fazla yormayacak iş önerisi olsa ne önerirsiniz

Merhaba arkadaşlar, yaz tatilinde kesin işe gireceğim. Fakat gireceğim işten ne kadar ücret talep edeceğim bilmiyorum.
Zorluğu önemli değil, iyi parası olan bir iş önerinizi var mı? Yardım ederseniz teşekkür ederim.
Sanayide mülteci çalıştırmayan iş yerlerine bakabilirsin. Uzun bir süre sigortasız çalıştım ancak o zamanlar liseden arkadaşlarım arasında sanayiye gidip de en çok para kazanan kişi bendim. Kesimhanelere bakabilirsin, yeni esnaflar daha ucuz çalışacak kişi için can atıyor ve şu anki durumu bilmesem de o zamanlar Suriyelileri bu işe vermiyorlardı, bu yüzden kazancın o kadar da düşmüyor. Başta zorlansan da zamanla alışıyorsun.

Yok ben sanayide çalışamam diyorsan da çarşıda esnaflara bakabilirsin. Bilgisayarcı ve telefoncular eleman arayabiliyor. İşin püf noktası yeni açılmış olanları anlayabilmekte. İşe ilk giren olursan senden sonraki her gelen kişide bir kıdem atlamış sayılırsın, zam istemen daha kolay olur.

Yok ben esnaflık da yapamam rahat iş arıyorum diyorsan da e-Ticaret'e başlayabilirsin. Elbette vergi mükellefi olman gerektiği için başta zorlu bir süreç olabilir. Sanal ofis kiralayıp bir vergi levhası çıkartırsın, daha sonra da vergi levhan ile Trendyol, Hepsiburada gibi sitelere kayıt olursun. Kılıf, tişört vb. ürün satanların pek çoğu bayi arayışında. Ben bir tanıdığımdan alıp satıyorum. İşe başladığın gibi para kazanmayı ya da bir defa kazandığın parayı hep kazanabileceğini düşünme. Esnafsın, bir günde ciroyu binlerce TL de 100TL de çekebilirsin.

Elbette burada yazdıklarım boş öneriler. Kendi alanını kendin bulmalısın. Kimisi sanayiyi tercih eder kimisi masa başı işi kimisi ise freelancer olmayı. Kazanç dallarının ucu açık.

Bir dönme dolap al bebeleri döndür kalabalık yerlerde. 10 dakikası 10 lira olsun. Minimum saatte 60lira kazanırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı