İyi üniversitede mimarlık vs kötü üniversitede bilgisayar mı?

Tam olarak gelirini bilmiyorum ama Türkiye'yi baz alarak mimarlık dedim. Kira derdin olmayacak diye. Ayrıca Muğla ve samsun bana daha cazip geliyor sosyal alanlar açısından. Tamamen kişisel yorum aslında benim yaptığım.
Teşekkür ederim yorumun için. Ortalama bir ailenin 3. çocuğuyum.

Gönlünde bilgisayar varsa Isparta, Afyon, Kırıkkale güzel olur - öğrenci nüfusu fazladır. Diğerlerini bilmiyorum.

Gönlünde mimarlık varsa Muğla'da kal, orada yapacağın mimarlık eğitimi ve bulacağın stajlarla milyon dolarlık projelerde çalışabilir, çok iyi paralar kazanacak alt yapıya kavuşabilirsin... tabi bizim 40+ yaş sat-ye zihniyetiyle uğraşman biraz yaşlandırabilir. Ayrıca mimarlıkta sosyalleşmek biraz zor, o kadar çizim, felsefe ve maket arasında egede alkole kendini yatırmadan durman da zor.
Ekşi de falan üniversitelere baktığımda kimse gerçekten memnun değil gittiğinden. Mimarlık da okumak isterim ama içimde hep bilgisayar vardı. İnanılmaz bir ayrımdayım şuan.

Ekşi de falan üniversitelere baktığımda kimse gerçekten memnun değil gittiğinden. Mimarlık da okumak isterim ama içimde hep bilgisayar vardı. İnanılmaz bir ayrımdayım şuan.
İçindekini yap o zaman, yapmadığın için ana pişmanlık kaynağın içinden gelen olur, Isparta mesela, uzak değil Muğlaya, aşağı Antalya, kaçarsın arada.

Hocam şu anki durumunuz nedir?

Brom şu an Kırıkkale üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Hep okumayı istediğim bölüm de buydu zaten. Bana kalırsa artık bölümün üniversiteden daha önemli olduğunu düşünüyorum kendi fikrim bu. Normalde Ankara'da yaşıyordum ama kırıkkaledeyim 2 senedir arkadaşlarım gayet nezih ve temiz insanlar onlarla beraber takılıyoruz sürekli o yüzden of ya Muğla da olsam şunu yapardım Antalya'da bunu yapardım kafasına pek girmiyorum vaktim güzel geçiyor ben memnunum o yüzden kendim için en azından öyle söyleyebilirim sana.

Geri
Yukarı