İyileştirilmiş pil şarjı mı, %80 sınır mı?

Rica ederim hocam. Olabilir hocam daha pil kalibre de olmamış olabilir tam. Zamanla toplar diye düşünüyorum. Her gelen güncellemeyi de ihtiyaç hissetmezseniz yapmayın lütfen her sürümde kaş yaparken göz çıkarıyor Apple. Yarın güncelleme gelir şarjın bir tık uzun dayanır bu sefer başka yerden hata, bug yaşarsın bu hep böyledir. Şu anki sürümde de kalman taraftarıyım. Ekran süren ne kadar? Cihaz modeli nedir?
Cihaz 15 pro max hocam. Şu an şarjım %45. Ekran sürem 5 saat 32 dk. Boştayken de 51 dk olarak gösteriyor. Birde dün bir şey farketttim. İnstagramda reels izliyordum, epey bir süre şarjım 88'de kaldı sonra ekran kapattım. 5 10 saniye sonra geri açtım baktım ki 85 olmuş. bu tarz şeyler normal mi? çok daha öncesinde de facetime ve imessage için telefonu yeniden başlatmıştım, başlatınca şarjımın %3-%4 azaldığını gördüm. Son dediğime normal diyorlar ama şu instagram olayını ilk kez gördüm. Sonra da daha olmadı. Cihaz 3 günlük daha.

@Red. Dawn hocam ekran süreniz normal. Bazen şarj barı geç düşebiliyor bu gibi şeyler de normal olmasa da iOS Bug dolu işletim sistemi olduğundan başka kullanıcılarda da gördüm ben bu durumu çevremde o yüzden normal kalıyor maalesef. Cihazınızda daha pil kalibrasyonu yeni yeni yapılıyordur. Üstte dediğim nüanslara dikkat edin derim :)

@Red. Dawn hocam ekran süreniz normal. Bazen şarj barı geç düşebiliyor bu gibi şeyler de normal olmasa da iOS Bug dolu işletim sistemi olduğundan başka kullanıcılarda da gördüm ben bu durumu çevremde o yüzden normal kalıyor maalesef. Cihazınızda daha pil kalibrasyonu yeni yeni yapılıyordur. Üstte dediğim nüanslara dikkat edin derim :)
Valla hocam böyle bilgili biriyle konuşmak insanı ekstra rahatlıyor. Kıymetli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. :)

Geri
Yukarı