İzinsiz çekilen fotoğraf dava edilir mi?

Fotoğrafımızı izinsiz çektiği ve kız arkadaşımın bu durumdan etkilendiği için biz de karşı suç duyurusunda bulunabilir miyiz?
Suç duyurusunda bulunabilirsiniz ancak kazanıp kazanmayacağınız kesin değildir. Kamuya açık alanda olduğunuz için mahremiyete tecavüz gibi bir şey yok ancak sözlü taciz veya aşağılama var diyebiliriz.

Başıma gelse adamı oracıkta öldürürdüm herhalde.
Adam öldürmeyi sinek öldürmekle karıştıran sinirli bir arkadaş. O iş öyle olmuyor ya.

Merhaba, bugün kız arkadaşımla kısa bir süre görüşmek için meydan tarzı bir yerde banka oturmuştuk. Adamın biri telefonla konuşurken 18 yaşından büyük olup olmadığımızı sordu ve telefonda konuşmaya devam etti ''Evet şuanda burada iki şahıs öpüşüyor. Birisi kız, diğeri erkek'' diye.
Karşılıklı öpüşmek gibi bir durum olmadı, yanağından öpmüştüm bu öpüşmeye girer mi? Bilmiyorum.
Adam fotoğrafımızı çektiğini, bizi ihbar ettiğini ve yaptığımızın bir suç olduğunu söyledi.
Cidden şiddete başvuracak kadar çok öfkelendim fakat hem suçsuz duruma düşmemek hem de kız arkadaşımı korkutmamak için sakinliğimi korudum.

Bu cidden bir suç mudur?
Fotoğrafımızı izinsiz çektiği ve kız arkadaşımın bu durumdan etkilendiği için biz de karşı suç duyurusunda bulunabilir miyiz?

*İkimiz de 18 yaşından büyük reşit insanlarız.

*Rıza dışı bir durumda olmadı.
Kişilerin rızası var ise suç değildir hocam ayrıca izinsiz fotoğrafınızı çektiyse bulunabilirsiniz ancak kişi ordayken izinsiz çektiği fotoğraf için polis çağırsaydınız daha etkili olurdu çünkü kişi fotoğrafı sildiyse bişey çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı