İzinsiz olarak fotoğrafları kullanan sayfa nasıl şikayet edilir?

Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar merhaba. Bulunduğum yerde belediye başkan adayı bir tanıdığımız olduğu için X partisine ara ara uğruyorum. Arkadaşlarla fotoğraf çekiliyoruz, instagramda'da bir sayfa var X gönüllüleri diye hesap açmış, kopyala-yapıştır yapmaktan farkı yok. İnsanlar kendi hesabında fotoğraf paylaşıyor bu hesap sahibi de izin almadan fotoğrafları paylaşıyor.

Sormak istediğim ben bu hesabı izin almadan, sormadan fotoğrafımı paylaşıyor diye şikayet etmek istiyorum. Tam olarak Instagram üzerinden nasıl şikayet edeceğim? Bir de diyelim hesabı kapatıldı, ya da fotoğraf kaldırdı benim şikayet ettiğimi görür mü?

Polise şikayet edersende çok bir şey olmaz, ben bir kere ortaokulda çok iyi hatırlıyorum, sevmediğim birinini kopyalamıştım Facebook'ta, benim olduğumu bilmiyorlardı tabii, herkese bunun üzerinden küfür vs ediyordum neyse polise vs şikayet etmişlerdi sadece telefon numaramın bula bula son 2 hanesini bulabilmişlerdi.

Polise şikayet edersende çok bir şey olmaz, ben bir kere ortaokulda çok iyi hatırlıyorum, sevmediğim birinini kopyalamıştım Facebook'ta, benim olduğumu bilmiyorlardı tabii, herkese bunun üzerinden küfür vs ediyordum neyse polise vs şikayet etmişlerdi sadece telefon numaramın bula bula son 2 hanesini bulabilmişlerdi.

Bu elemana inanma. Peşine düşmemişlerdir o elemanın ki, meta şu an polise data vermekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı