İzlediğim dizileri ve filmleri çok çabuk unutuyorum

Ardalive

Kilopat
Arkadaşlar izlediğim dizi ve filmleri hemen unutuyorum. İçimden dizi film izlemek gelmiyor nasıl olsa unutucam diye. Bunu yaşayan var mı ve çözümü nedir?

Ne güzel la, keşke bazılarını bende unutsam da izlesem tekrardan, unutsam bile kapağına bakınca tüm konu, gidişat aklıma geri geliyor.

B12 değerlerinize baktırın hocam bana aşırı iyi gelmişti. Eğer değerleriniz düşük çıkarsa da Solgar metilkobalamin b12 modelini öneririm. Eczane dışında bir yerden almayın ama.

Aynısını yaşıyorum. Örnek veriyorum bir dizinin iki sezonu izledikten sonra arada biraz zaman geçiyor ve üçüncü sezonu çıkıyor lakin ben dizi hakkında neredeyse hiçbir bilgi hatırlamıyorum. İlk iki sezonu tekrar izlemem gerekiyor ondan sonrada diziyi bırakıyorum.

Ne güzel la, keşke bazılarını bende unutsam da izlesem tekrardan, unutsam bile kapağına bakınca tüm konu, gidişat aklıma geri geliyor.
Hocam öyle olmuyor işte çok moral bozuyor
Aynısını yaşıyorum. Örnek veriyorum bir dizinin iki sezonu izledikten sonra arada biraz zaman geçiyor ve üçüncü sezonu çıkıyor lakin ben dizi hakkında neredeyse hiçbir bilgi hatırlamıyorum. İlk iki sezonu tekrar izlemem gerekiyor ondan sonrada diziyi bırakıyorum.
Çözümü var mı peki ?

Hocam belki tesadüfen bir diziyi filmi hızlı unuttunuz, ondan sonra izlediğiniz her filme/diziye çabuk unutacağım gözüyle bakmaya başladınız o yüzden tam odak veremiyorsunuz, muhtemelen dikkatla alakalıdır B12 değerlerim çok düşük ancak bahsettiğiniz olayı sadece karakter isimlerinde yaşıyorum o da çok tuhaf isimleri varsa

Hocam belki tesadüfen bir diziyi filmi hızlı unuttunuz, ondan sonra izlediğiniz her filme/diziye çabuk unutacağım gözüyle bakmaya başladınız o yüzden tam odak veremiyorsunuz, muhtemelen dikkatla alakalıdır B12 değerlerim çok düşük ancak bahsettiğiniz olayı sadece karakter isimlerinde yaşıyorum o da çok tuhaf isimleri varsa
Hocam aynen dediğiniz gibi artık yeni başladığım her filme ve diziye çabuk unutacağım gözüyle bakıyorum ancak isimlerde bende problem yok. İzledikten sonra ise kendimi test ediyorum hatırlamaya çalışıyorum zorlanarak anca hatırlıyorum ancak bir dizide bölüm sayısı ilerledikçe, bir bölümle diğer bölümün arası açılınca yani 20 bölüme geldiğim zaman 1 bölümü hatırlayamıyorum.

Geri
Yukarı