İzlediğim sahneyi nasıl unuturum?

Bana kalırsa unutamazsınız, sadece unuttuğunuzu zannedebilirsiniz. Hiç beklenmedik bir yerde aklınıza gelebilir, gittikçe az aklınıza gelecektir. Bu da sadece zaman ile mümkün olabilir. Zamana bırakın, geçecektir.

Peşin düzenleme; Ben de testere sevmem ve sadece 1 filmini izlemiştim (onu da tam değil) ve başlardan bir sahnesi benim de aklımda kalmıştı. Belki de aynı sahneden bahsediyoruz. Kim bilir? :D

Cevaplarınız için teşekkürler. Galiba çözümü üstüne git ya da kafana takma mantığı.
Üzerine git derken de abartıp psikopata dönüşme tabii:) Bence rahatsız ediyorsa seni başka videolara yoğunluk ver ve düşünmemeye çalış. Pek öyle unutayım diye korku filmine abanarak unutulacağını sanmıyorum:)

" Bir Sırp Filmi" denen filmin senaristine ağız dolusu küfürler ettiğim ve film ekibinin filmi çektikten sonra neler düşündüğünü merak ettiğim o iğrenç şeyden sonra iğrenme duygum yok oldu.

" Bir Sırp Filmi" denen filmin senaristine ağız dolusu küfürler ettiğim ve film ekibinin filmi çektikten sonra neler düşündüğünü merak ettiğim o iğrenç şeyden sonra iğrenme duygum yok oldu.
İğrençlikte tavan noktasıydı bence. İnsan kırkayak veya benzeri bir film yaklaşamaz bence buna.

Türkçe kitap karşılığı olarak, muhtemelen videodan çok daha fazla işe yarayacak; `Pembe Fili Düşünme` eserini tavsiye ederim.

Daha kısa sürede daha hızlı işe yarayabileceklere girmiyorum çünkü hem diğer arkadaşlar yazmış, hem de bahsettiğiniz sahneyi biliyorum: Halihazırda çeşitli konulardaki belirli tiksindiricilik seviyesinde film sahnelerini seyretmemiş birinin doğrudan buna maruz kalmış olmasının, sahne aklına geldikçe, fiziksel olarak da vücutta yarattığı yan etkileri tahmin edebiliyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler. Galiba çözümü üstüne git ya da kafana takma mantığı.
Aslında ikisi birlikte fakat ilk başta aklımıza gelen şekliyle değil... Neyse kitapta nasıl olduğu yazıyor zaten, ben anlatmaya çalışıp kafanızı karıştırmayayım. Zaten ince bir kitap.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı