İzlenme Saatini Hızlıca Tamamlayacak İçerik Tavsiyesi

Makaleler
9
Yer
Detroit
Dostlarım, Youtube üzerinde bir kanalım var. Taban olarak teknoloji üzerine ama 1 yıllık denemeden sonra pek ilgi görmediğini anlayınca arada eğitimle ilgili (LGS vb.), arada ürün incelemeleri videoları yapıyorum. 1.5 yıl aradan sonra 1k aboneyi geçtim ama 3500 izlenme saatim oldu. 6 aylık uğraştan sonra bu 3700 oldu, anlayacağınız çok yavaş gelişiyorum. Geçen sene Haziran-Temmuz aylarında 3000 izlenme saati aldığım için şu 4000 saati Haziran'dan önce bitirmem gerekiyor mantıken.

Bu kadar izlenme saatini nereden aldın diye soracak olursanız, LGS süre sayaç canlı yayınları sayesinde. Şu anda sınav vakitleri olmadığından da bunu yapamıyorum.

İzlenme saatini hızlıca tamamlayacak bir içerik tavsiye eder misiniz?

Tavsiyeleriniz daha çok eğitim veya teknoloji üzerine olursa sevinirim :)

Farklı yayıncıların kesitlerini paylaşabilirsin. Atıyorum Elraenn video izliyor, tam o sırada kayda alıp paylaşabilirsin. Kendine Müzisyen gibi kanallar fazla tutuyor. Böyle yaparak 2-3 ay gibi bir sürede 7,000 civarı izlenme süresi elde etmiştim şimdi 13,000-20,000 civarındadır.

Farklı yayıncıların kesitlerini paylaşabilirsin. Atıyorum Elraenn video izliyor, tam o sırada kayda alıp paylaşabilirsin. Kendine Müzisyen gibi kanallar fazla tutuyor. Böyle yaparak 2-3 ay gibi bir sürede 7,000 civarı izlenme süresi elde etmiştim şimdi 13,000-20,000 civarındadır.
Tavsiyeleriniz daha çok eğitim veya teknoloji üzerine olursa sevinirim

Okul arkadaşım bunu yapıyor, anlık olarak 13k abonesi var ama geçen hafta bana Youtube'un tüm bu videoları başkasından aldın, özgün içerik değil diye telif attığını söyledi. Kıl payı kanal kapatılıyordu dedi, tüm videoları mecburen gizliye alındı.

Bu nedenle özgün içeriğe odaklanmaya çalışıyorum.

Okul arkadaşım bunu yapıyor, anlık olarak 13k abonesi var ama geçen hafta bana Youtube'un tüm bu videoları başkasından aldın, özgün içerik değil diye telif attı. Kıl payı kanal kapatılıyordu dedi, tüm videoları mecburen gizliye alındı.
Elraenn gibi kanalların oyun videosunu paylaşıyorsa telif atılır. Oyun videolarını paylaşması yasak. Ancak "şunu izliyor, bunu izliyor" videolarını paylaşabilir. Arkadaşınız oyun videolarını paylaşmış galiba.
Bu nedenle özgün içeriğe odaklanmaya çalışıyorum.
YouTube shorts paylaşabilirsin. Her türden paylaş. Mesela bugün Survivor çok popüler, Survivor ile ilgili paylaş. Ortalama 10,000 izleniyor desek ve siz 30 saniyelik video paylaştınız desek 50 saat veya üstü bir görüntülenme, izlenme saati elde edersiniz.

Elraenn gibi kanalların oyun videosunu paylaşıyorsa telif atılır. Oyun videolarını paylaşması yasak. Ancak "şunu izliyor, bunu izliyor" videolarını paylaşabilir. Arkadaşınız oyun videolarını paylaşmış galiba.
Yok değil, arada yayıncı komik şakalar yapıyor, onu paylaşıyor. Şakaların compilation'ı diyebilirim.
YouTube shorts paylaşabilirsin. Her türden paylaş. Mesela bugün Survivor çok popüler, Survivor ile ilgili paylaş. Ortalama 10,000 izleniyor desek ve siz 30 saniyelik video paylaştınız desek 50 saat veya üstü bir görüntülenme, izlenme saati elde edersiniz.
Shorts konusunda da maalesef shorts videoları izlenme saati sayılmıyor.
1644244698729.png

Ama yine de son 2 haftada 5 tane gibi shorts paylaştım, bir tanesi 2.5k izlenme diğer ikisi de 600'er izlenme aldı.

Geri
Yukarı