Izmir bilgisayarcı önerisi

gwynmid

Decapat
Izmirde güvenilir ve kaliteli bilgisayarcı önerebilir misiniz? Sorun çözebileceğim bir sey değil ve en az 20 gün bilgisayarsız kalmak istemediğimden garantiyi son çare düşünüyorum. Bilgisayarcıya götürmem garantiyi bozar mı ayrıca o konuda da bilgi verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi olan bir ürünü tamirciye vermek pek mantıklı olmayacaktır. Olası bir durumda garantiniz'in bozulmasından ise. Ayrıca İzmir'de bilgisayarcı olarak burayı önerebilirim ikamet'in yakın ise, güvenilir ve düzgün insanlardır.

Halledemeyeceğini düşündüğün problem nedir? Elbette garantisi devam eden bir ürünü bilgisayarcıya götürmeni öneremeyiz. Önerim ilk önce sorununu çözemeyeceğinden emin ol. Sonrasında servis ile iletişime geç.

bilgisayarım yük altında kendini resetliyor ama bazen aralıksız 4 saat ultrada oyun oynasam bir şey olmuyor neyden kaynaklandığını çözemedim ekran kartı anakart psu ram hepsi olabilir. sorunu öğrenmek için bir bilgisayarcıya batırıp tespit ettirip ondan sonra sadece o parçayı garantiye göndermek istiyorum

Yüksek ihtimalle PSU'dan dolayı.
bilgisayarım yük altında kendini resetliyor ama bazen aralıksız 4 saat ultrada oyun oynasam bir şey olmuyor neyden kaynaklandığını çözemedim ekran kartı anakart psu ram hepsi olabilir. sorunu öğrenmek için bir bilgisayarcıya batırıp tespit ettirip ondan sonra sadece o parçayı garantiye göndermek istiyorum

Dostum leptop değil bu garantisi bozulmaz. Yani demek istediğin sanırım sorunun kaynağını bilgisayarcının sana söylemesi için götüreceksin ve bu parçayı servise yollayacaksın anladığım kadarıyla. Fakat sorunun kaynağı dediğin gibi her şey olabilir. Ama biz burada bunun için varız. Buna sebep olabilecek tüm parçaları tek tek kontrol ederiz. Öncelikle sistemini paylaş. Teknik açıdan PSU sistemi besleyebilecek bir modelse onu es geçelim. Ardından oyun içi sıcaklık değerlerini vesaire 1-2 saat oyunda kaldıktan ve bilgisayar kendini resetlemeden paylaş bizimle. Adım adım gidebiliriz. Yardım almaktan çekinme. Mümkünse bilgisayarcılardan uzak dur.

Dostum leptop değil bu garantisi bozulmaz. Yani demek istediğin sanırım sorunun kaynağını bilgisayarcının sana söylemesi için götüreceksin ve bu parçayı servise yollayacaksın anladığım kadarıyla. Fakat sorunun kaynağı dediğin gibi her şey olabilir. Ama biz burada bunun için varız. Buna sebep olabilecek tüm parçaları tek tek kontrol ederiz. Öncelikle sistemini paylaş. Teknik açıdan PSU sistemi besleyebilecek bir modelse onu es geçelim. Ardından oyun içi sıcaklık değerlerini vesaire 1-2 saat oyunda kaldıktan ve bilgisayar kendini resetlemeden paylaş bizimle. Adım adım gidebiliriz. Yardım almaktan çekinme. Mümkünse bilgisayarcılardan uzak dur.
Teşekkür ederim baya konu açtım zaten sorunu anlattım ama kendim test edemem donanımdan hiç anlamıyorum. Araştırmama göre bu sorun ekran kartı güç kaynağı anakart ram vb. hepsinden kaynaklanıyor olabilir ve sorunu bulabilecek bilgim yok maalesef. Mesela psu yeterli olsa bile (ki yeterli 600w) bozuk olabilir anlayamam yani. Direk gönderirsem itopya servisine muhtemelen beni 25 gün falan bekletecekler o yüzden sorunlu parçayı göndermek istiyorum muhtemelen itopya servisinden iyidir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı