İzmir İşletme Üniversitesi Önerisi

Makaleler
9
Yer
Detroit
İzmir'de işletme bölümü olan bir üniversite arıyorum ama kararsız kaldım. Aklımda Ege, Dokuz Eylül, Yaşar ve İzmir Ekonomi var. İngilizce işletme istediğimden Ege elendi. Yaşar ve İzmir Ekonomi'nin sıralaması daha yüksek ama vakıf olmasından dolayı tercih edilir mi? Yoksa Dokuz Eylül daha iyi olur mu?

Ege %100 olmasa da %30 İngilizce. Kişisel isteklerine bağlı Doküz Eylül konum olarak zayıf kalıyor Yaşar ve Ege'ye göre çünkü bu iki üniversitenin yakınında sosyal ortamlar var. Vakıf olması bir eksi değil. Tam bursu ise ne farkı var ki?

Ege %100 olmasa da %30 İngilizce. Kişisel isteklerine bağlı Doküz Eylül konum olarak zayıf kalıyor Yaşar ve Ege'ye göre çünkü bu iki üniversitenin yakınında sosyal ortamlar var. Vakıf olması bir eksi değil. Tam bursu ise ne farkı var ki?
Ben olsam vakıf olanı seçerdim, Yaşar bana yakın geliyor da bazı öğrencilere röportaj yapmışlar Youtube'ta, ben olsam devlette okurdum diyen olunca içime bir kurt düştü.

Merhaba. Dokuz Eylül Üniversitesi bu 4 seçenek arasında bir tık önde gözüküyor, bunun nedenleri Koç, Bilkent ve Sabancı Üniversitesi dışındaki vakıf üniversitelerinin az bilinmesi ve Dokuz Eylül'ün İşletme ve İİBF klasmanında İzmir'deki diğer okullara göre daha ön planda olmasıdır.

Geri
Yukarı