İzmir Torbalı'da kiralık ev arıyorum

Efefede

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. İlk öncelikle aile evimden ayrılacağımı söylemek istiyorum sebepleri ailem ile geçinemeyip bana yaptıkları ayrımcılıklar ve daha bir sürü şey... Henüz 18'i doldurmadım fakat stajyer olarak çalıştığım yerden 4000 civarı bir maaş alıyorum. 2000-2500 arasını eve elektriğe suya ve doğalgaza harcasam kalanı yeter mi? Sabah 9'da dükkanda kahvaltımı yapıyorum öğle yemeğini de dükkanda yiyorum. Evde nadiren yemek yiyordum. Zaten şimdi de aynı olacağını sanıyorum ev için gerekli olan şeyler;
-Çalar saat,
-Yatak,
-Döşek,
-Buzdolabı
Bunlardan başka bir şey gerekmiyor benim için alacağım şeylerden ilk ikisi öncelik olacak kıyafet sorunum yok. Evi üzerine yapabileceğin tanıdık var evde sadece ben oturacağım böyle bir imkan var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yemek yemeden, fatura ödemeden, ulaşım aracına binmeden yaşarım diyorsan neden olmasın? Kaldı ki, evi nasıl kirayalacaksın? Anne-baba vekaletine ihtiyacın var.

Bu şartlarda ev değil oda kiralarsanız belki yaşarsınız. Ulaşım, yemek ücretleri, sağlık hizmetleri ve diğer kişisel ihtiyaçları karşılayacak paranız yokken pek mümkün gözükmüyor.

Bu şartlarda ev değil oda kiralarsanız belki yaşarsınız. Ulaşım, yemek ücretleri, sağlık hizmetleri ve diğer kişisel ihtiyaçları karşılayacak paranız yokken pek mümkün gözükmüyor.

Peki oda nasıl bulabilirim sahibindende baktığım ilanlarda oda gördüğüm 2500 TL oda bayana oda veriyor ev arkadaşı olarak bakabileceğim neresi var.

Yemek yemeden, fatura ödemeden, ulaşım aracına binmeden yaşarım diyorsan neden olmasın? Kaldı ki, evi nasıl kirayalacaksın? Anne-baba vekaletine ihtiyacın var.

Başka birinin üzerine kiralasam olmuyor mu?

Peki oda nasıl bulabilirim sahibindende baktığım ilanlarda oda gördüğüm 2500 TL oda bayana oda veriyor ev arkadaşı olarak bakabileceğim neresi var.

Başka birinin üzerine kiralasam olmuyor mu?
Dostum oda işini falan bırak. Öyle hayal ettiğin gibi bir ortam olmayacak. Çok mecburi değilse senin bu istediğin şey yapılacak iş değil. O da kimsesiz sokakta kalmak falan.

Başka birinin üzerine kiralasan ne olacak? Sanırım yemek yemiyorsun, doğalgaz, elektrik, su vs. kullanmıyorsun.
Her yere yürüyerek gidiyorsun.

Mayıs ayında ki yokluk sınırı 33.750 TL. Yoksul olmak için 33.750 TL'ye ihtiyacın var. Sen 4.000 TL ile nasıl geçineceksin?

Hocam umarım bulmuşsunuzdur bizim de konunun açıldığı zaman ev sahibi evi satacağım demişti. Koyduğu fiyatla evi görseydiniz küfür ederdiniz. 4 gündür torbalıda oturuyorum Buca'dan geçtik. Yani kendi oturduğumuz daireden örnek vermek gerekirse 3+1 doğalgazlı eşyasız bir daire 10000 TL kiraya anlaştık. Anladığım kadarıyla sanırım 1+1 bakıyorsunuz ama onlar bile sizin bütçenize göre ateş pahası. Dediğim gibi adam bizim eski oturduğumuz yeri 1.400.000'e satıyor ama ne doğal gaz ne iç badanası ne adamakıllı tesisatı var. Binanın sadece dış kısmı cephesi yapılmıştı oda 2 yıl oldu yapılalı. Duvar kâğıdıyla idare edelim dedik 22 sene boyunca. Kaç duvar kâğıdı soyuldu kalktı vs. cephe yapılmadan önce su basıyordu rutubet oluşuyordu. Yani anlayacağınız şu an ev bulmak zor tabii şansınız varsa ve insaflı birine denk gelirseniz güzel ve uygun bir yer bulursunuz ama bütçeyi biraz daha zorlamanız lazım :)

Hocam demesi kolay yaşaması zor fakat bulamazsınız. Yani Torbalı evet İzmir dışı bir yer gibi duruyor ama kiraların fiyatları İzmir'i aratmıyor. Yani Manisada bile bu fiyata kira bulmak çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı