İzmir'de yazılım kursu önerisi

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
İzmir'de yazılım kursu, özel ders gibi bir şey arıyorum.
İnternette bir sürü site var ve ücretlerini yazmıyorlar.

Sizin kullandığınız ve beğendiğiniz bir kurs var mı?

İnternetteki ve üni eğitimini beğenmediğim için birşey arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu dışı:
Okumaya yeni başlayacağım, gerçekten iş imkanları bu kadar kısıtlı mı? Freelance şekilde çalışma imkanı bulamıyor musunuz?

Is imkani kisitli degil. Bugun mevcut pozisyondaki aciklari doldurmak icin bile 8 yil boyunca mezun verilmesi lazim yani is ve alan cok ama mezun sayisi inanilmaz artti. Turkiye'deki pek cok sirket de calisana yatirim yapmak istemiyor, hazir calisan ariyor. O sebeple bir yere gireyim orada calisarak kendimi egitir bir yerlere gelirim kulturu de yurt disindaki gibi pek yok. Su an ciddi manada is bulamayan mezunlar var.

Son düzenleme:
Dogru diyorsunuz da bugun kurumsal pek cok sirket diplomalari bile birbirinden ayiriyor. Belirli universiteler haricindeki ogrencilerden alim yapmayan bile cok sirket var. Diploma tarafinda bile eleniyorken diplomasiz bu yola girismek cok zor. Imkansiz demiyorum ama sektor su an sisik durumda ve yeni diplomalilar icin bile ise girmek veya bir yerlere gelebilmek zor. Cok fazla is alani olmasi alayli yazilicimli olmaya sans taniyor tabi ancak yukaridaki arkadasin dedigine katiliyorum. Bizdeki egitim ve calisma sistemleri de bunu daha zor hale getiriyor. Yurt disinda bile diplomasiz yazilimci onyargisi buyuk sirketler tarafinda halen kirilabilmis degil.
Siz de haklısınız hocam. Benim demek istediğim şu şekilde örneğin benim bir işim var halihazırda 7 yıldır çalışıyorum. Lise zamanımda PHP'ye ilgim vardı ama sonra sınav vs. geldi bilgisayar eskimişti derken bırakmıştım. Şimdi 30 yaşındayım ama JS, HTML vs CSS başladım. Zaten gelirim var ileride 1-2-3 yıl sonra ne zaman olursa ek gelir kazanırsam bana kar. Hem de severek çalışıyorum, bilgisayar başında çalışmak gibi gelmiyor bana örneğin.

Yoksa sıfır diploma ile sağdan soldan gelecek 3 -5 proje işine güvenerek geçinmek çok zor yüz kişide bir kişiye denk gelir, bu konuda katılıyorum size.

Artı -1 Eksi
Konu dışı:
Okumaya yeni başlayacağım, gerçekten iş imkanları bu kadar kısıtlı mı? Freelance şekilde çalışma imkanı bulamıyor musunuz?
Bol bol staj ve part-time çalışın hocam. Okuldaki dersler aşırı derecede zorlayacak biliyorum. Kendine bir alan seç ve o alan üzerinden kendini geliştirmeye bak. Linkedin üzerinden sürekli ilanlara bak, sektör ne istiyor ne istemiyor bil. Neler nice to have bunlara bak. Tavsiyem, "git" kesinlikle çok iyi bil. Biraz pratikle çok zor bir şey değil zaten. Docker öğren, çok güzel bir araç hem de başvurularda öne çıkarıyor insanı. Programlama dili konusunda bir şey demiyorum, kendi sevdiğin alanda ilerle. Yalnız şunu söyleyeyim sektörde zibilyon tane python developer var python genelde nice to have oluyor ilanlarda.

Artı -1 Eksi
Bol bol staj ve part-time çalışın hocam. Okuldaki dersler aşırı derecede zorlayacak biliyorum. Kendine bir alan seç ve o alan üzerinden kendini geliştirmeye bak. LinkedIn üzerinden sürekli ilanlara bak, sektör ne istiyor ne istemiyor bil. Neler nice to have bunlara bak. Tavsiyem, "git" kesinlikle çok iyi bil. Biraz pratikle çok zor bir şey değil zaten. Docker öğren, çok güzel bir araç hem de başvurularda öne çıkarıyor insanı. Programlama dili konusunda bir şey demiyorum, kendi sevdiğin alanda ilerle. Yalnız şunu söyleyeyim sektörde zibilyon tane Python developer var Python genelde nice to have oluyor ilanlarda.

Git ve docker hakkında tavsiye vereceğiniz şeyler var mıdır?(Şu dokümanları şu kanalları kullanabilirsin gibisinden) Yeni konu açmalı mıyım?

Git ve docker hakkında tavsiye vereceğiniz şeyler var mıdır?(Şu dokümanları şu kanalları kullanabilirsin gibisinden) Yeni konu açmalı mıyım?
Yeni konu açsan daha iyi olurdu. Genel olarak dockerın kendi dokümantasyonu çok iyi Overview of Docker Desktop. Git için ise Learn Git with Bitbucket Cloud | Atlassian Git Tutorial şu sayfayı beğeniyorum ben. (Herhangi bir programlama altyapın yoksa direkt docker öğrenmek anlamsız gelebilir)

Hiç alakası yok. Şuan İstanbul'da çok lüks bir semtte oturan 24 yaşında bir tanıdığım var. Üniversite okumadı. Kendi şirketi var. Web Programcısı. Aman aman çok üst seviye matematik de gerektirmiyor. Bu işler network ile oluyor. Yazılım işinde hali hazırda para kazanan arkadaşınız varsa size ilk başta bir kaç proje verir başarıyla altından kalkarsanız da devamı gelir. Mühendislik bitirip "Hello World" yazmayı bilmeyen mühendis var.

Üst düzey üniversiteler burada hariç tutulmalı tabiki Ankara ve İstanbul'dakiler.

Öğrenip hayatını değiştirebilir arkadaş motivasyonunu kırmak gereksiz.

ABD merkezli proje usulü para kazandıran siteler dahi var.

Diploması dışında çok farklı alanlarda çok iyi iş yapıp iyi para kazanan pek çok insan var.
ABD merkezli proje bazlı sitelere örnek verebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı