Izoly K202 nasıldır?

2. el toplayacak bir de APU :) :) :) . Sana olacakları anlatayım 2. el toplayayım derken her şey birbirine girecek bir RAM uyumsuz çıkacak bilmem ne parçasını alacağı kişi buluşmaya gelmeyecek parası elinde meydanda hababam sınıfı filmi gibi yakasında çiçekle kalacak parça iade etmek isterken karşı taraf ona engel atacak ve işin sonunda yüzü astarından pahalı olacak bir de bu covid döneminde hahahahahaha. Sen benim fikirlerime saçma diyorsun ama şu yazdığından daha saçma bir şey varsa o da olayları sabit mantığınla yorumlamandır. Görüyoruz ki adam bu konularda deneyimsiz ve bütçesi kısıtlı ben en tasarruflu seçeneği sunuyorum adama sense etrafa kendi düşüncelerinin en ulu olduğunu kanıtlamaya çalışıyorsun. Ne deyim :D.
Şu an 2. el sistem zor biraz. Ben olsam almazdım. Kimseye güvenemiyorum. Bir de sıfır da zor şu an. Stokta yok işlemci, şaka gibi. Ya ekran kartı alacaksın ya da sadece işlemciyi 2.el alacaksın ki bunu da yüz yüze almanı öneririm.

2. el toplayacak bir de APU :) :) :) . Sana olacakları anlatayım 2. el toplayayım derken her şey birbirine girecek bir RAM uyumsuz çıkacak bilmem ne parçasını alacağı kişi buluşmaya gelmeyecek parası elinde meydanda hababam sınıfı filmi gibi yakasında çiçekle kalacak parça iade etmek isterken karşı taraf ona engel atacak ve işin sonunda yüzü astarından pahalı olacak bir de bu covid döneminde hahahahahaha. Sen benim fikirlerime saçma diyorsun ama şu yazdığından daha saçma bir şey varsa o da olayları sabit mantığınla yorumlamandır. Görüyoruz ki adam bu konularda deneyimsiz ve bütçesi kısıtlı ben en tasarruflu seçeneği sunuyorum adama sense etrafa kendi düşüncelerinin en ulu olduğunu kanıtlamaya çalışıyorsun. Ne deyim :D.

Zaten 2el olarak alınabilecek parçalar belirli. RAM vs uyguna 0 alınır ne gerek var 2. el almaya. 300 400 daha konulabilecek olsa 0 sistem bile toplanabilir. Burada ben senin fikrine saçma demedim saçma sapan kart dedim. ASUS 550 alınabilir alınamaz değil ama ben tercih etmem sizin fikrinizede saygı duyarım.
Orada saçma sapan kart dediğim Turbox 750 işte onun için saçma dedim.
2.el alacağın zaman zaten test edip yüz yüze almakta fayda var. RAM uyumsuz çıkacak derken DDR4 Anakart'a DDR3 almadığı sürece nasıl bir uyumsuzluk sorunu çıksın RAM'de :D.
Alınabilecek 2.el parçalar belli işlemci, anakart hadi bir de PSU olsun ona bile gerek yok VX Plus 400W gayet yeterli olur.

Kanka valla bence RX 560 al keyfine bak.
Kanka valla bence RX 560 al keyfine bak.
Cyberpunk bile oynatıyor hem de yağ gibi darboğaz olmuyor senin sisteminin aynısı 45 FPS civarı veriyor kıskandım şimdi seni hayırlı olsun. Yanlış anlama fikir değiştirmiş gibi oldum ama güzel ülkemde hiçbir şeyin fiyatı sabit değilk ki. Her şeye zam gelmiş.

:D.
Alınabilecek 2.el parçalar belli işlemci, anakart hadi bir de PSU olsun

Turbox önerisini saçma bulduysanız bende size katılıyorum ama ve lakin yine şöyle bir sıkıntı var şu Covid döneminde gidip parçaları teker teker yüz yüze deneyip almak hem riskli hem uzun sürecek bir iş ve haftaları 5 gün olarak yaşıyoruz bu da işlerimizi daha da kısıtlıyor ha eğer normal şartlar altında olsaydık imzamda da gördüğünüz gibi sistemimin çoğu 2. el ben de 2. eli eğer bilinçli alım yapılacaksa daha ekonomik görüyorum. Tekrar belirteyim yanlış anlamışım sert çıktıysam affola.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum yine söylüyorum RX 560 alırsan Cyberpunk bile oynayabileceksin. Ama yine de sen bilirsin, iyi forumlar :).

Turbox önerisini saçma bulduysanız bende size katılıyorum ama ve lakin yine şöyle bir sıkıntı var şu covid döneminde gidip parçaları teker teker yüz yüze deneyip almak hem riskli hem uzun sürecek bir iş ve haftaları 5 gün olarak yaşıyoruz bu da işlerimizi daha da kısıtlıyor ha eğer normal şartlar altında olsaydık imzamda da gördüğünüz gibi sistemimin çoğu 2. el ben de 2. eli eğer bilinçli alım yapılacaksa daha ekonomik görüyorum. Tekrar belirteyim yanlış anlamışım sert çıktıysam affola.

Yanlış anlaşma olabilecek sorunlar sıkıntı yok.
@Umut 77 hocamın önerdiği gibi bir sistem alınabilir. (Yazısız kural 1 eğer Yalova'lı isen şifre veya isimlerinde 77 bulundurmak zorundasın :D)
2.el alım için çok fazla araştırma ve satıcının güven vermesi gerek biraz sıkıntılı olay. Ama eğer satıcı öğrenci ise çok rahat ve güvenilir bir şekilde alım satım yapılabilir. Ben ekran kartımı 2.el olarak öğrenciden almıştım gidip testini yapıp elden almam benim için güzel olmuştu.

Geri
Yukarı